Колоноскопія зробити записатись пройти відгуки Хмельницький


Відеоколоноскопія з внутрішньовенною седацією або медикаментозний сон 4500 грн. 

ВСІ ЦІНИ 

FGDS 2Кращі лікарі, що таке, що показує, як робиться, все що необхідно знати і як допомагає діагностувати хворобу, вся інформація у Хмельницькому: ✓відгуки ✓адреси ✓телефони ⭐⭐⭐⭐⭐

Відеоколоноскоп EC-3890LK експертного класу.

Колоноскопія - це метод дослідження стану та будови прямої та товстої кишки. Колоноскоп (гнучкий прилад невеликого діаметру довжиною від 1,3 м до 2 м) акуратно вводиться через задній прохід та просувається по просвіту товстої кишки.

Показаннями до застосування колоноскопії

Колоноскопія призначається лікарем та проводиться для виявлення та уточнення захворювань товстої кишки, а саме:

  • наявність гною, слизу та слідів крові у калі;
  • хронічні проноси або закрепи;
  • здуття живота, метеоризм та біль по ходу товстої кишки;
  • невстановлена етіологія анемії;
  • поліпи верхніх відділів ШКТ, виявлені при езофагогастродуоденоскопії, а також поліпи, виявлені при ректоманоскопії, вимагають виконання ревізії товстої кишки;
  • при пухлинах, виявлених іншими методами діагностики (КТ, МРТ) колоноскопія призначається для проведення біопсії та візуалізації ураження;
  • колоноскопія може бути призначена як додатковий метод обстеження при збільшені гемороїдальних вузлів або анальній тріщині, так як останні часто маскують пухлини товстої кишки з кровотечею;
  • патологія суміжних органів (ендометріоз), пухлини органів малого тазу;
  • перед гінекологічними операціями;
  • колоноскопія показана також для пацієнтів з групи ризику: пацієнти з сімейним пухлинним анамнезом (сімейні поліпози); пацієнти з неспецифічними запальними захворюваннями товстої кишки; раніше проведеними поліпектомічними операціями, перенесеними хірургічними втручаннями на товстій кишці, пацієнти старші 50.

Підготовка до колоноскопії

Перед проведенням ендоскопічного обстеження Вам необхідно повідомити лікаря про стан Вашого здоров’я (супутні і перенесені хвороби, алергія, операції, результати попередніх обстежень). Лікар-ендоскопіст з урахуванням можливих користі і ризику приймає кінцеве рішення про доцільність колоноскопії у Вашому конкретному випадку.

Для отримання повної інформації про стан слизової оболонки товстої кишки необхідна її спеціальна очистка. Це надзвичайно важливий етап процедури в цілому, якість якого істотно залежить від дисциплінованості пацієнта. Кишківник необхідно ретельно відмити від калу, слизу тощо настільки, щоб лікар міг без проблем виявити зміни слизової, менші за 5 мм.

Існують напрацьовані схеми підготовки. Наприклад, “лаважна” схема, коли пацієнту необхідно за певний час випити певну кількість розчину (сумарно 3-4 л) для очистки кишки. У даний час переважно усю дозу розчину ділять на дві частини – увечері напередодні і уранці в день процедури. Якщо колоноскопія призначена на пообідній час, усю підготовку доцільно проводити зранку в день процедури. Прийом останньої дози препарату для підготовки кишківника у сучасних схемах переважно починають в межах 5 годин до колоноскопії та завершують, щонайменш, за 2 години до початку втручання.

Як проводиться колоноскопія

Зазвичай, процедура переноситься пацієнтом задовільно, інколи спричиняє больові відчуття. Для комфорту пацієнта та ретельності проведення процедури, обстеження може проводитися в стані медикаментозного сну.  

Колоноскопія в середньому триває 15-60 хвилин, проводиться в положенні пацієнта на лівому боці та на спині. Пацієнт відчуває розпирання, тиск у животі. Огляд проводиться при введені та виведені колоноскопа. 

За наявності ознак розвитку патології слизової кишки під час обстеження проводиться біопсія – відбирається зразок тканини на додатковий гістологічний аналіз під мікроскопом для підтвердження або скасування діагнозу. Біопсія дозволяє точно встановити характер патологічних змін у тканині органу та вчасно розпочати ефективне лікування. У випадку взяття біопсії лікар необов’язково думає про рак, кожна зміна стану слизової має бути підтверджена гістологічним аналізом.Під час проведення колоноскопії лікар має можливість виявити джерело кровотечі та зупинити її без додаткової операції.

За наявності поліпів, їх видаляють відразу ж при проведенні діагностичної процедури, що суттєво поліпшує стан пацієнта та виключає необхідність повторного втручання для хірургічного лікування. Інколи виникає необхідність проведення повторних колоноскопій з метою оцінки стану слизової на місці видалення поліпа, при поліпах значних розмірів або великої їх кількості.

Що відбувається після колоноскопії

Одразу після закінчення колоноскопії лікар розповідає пацієнту про результати обстеження та видає висновок. Якщо під час огляду була проведена біопсія заключний діагноз пацієнт отримує через 6-10 днів.

Лікар спостерігає пацієнта після обстеження до усунення симптомів здуття, розпирання у животі, що виникає при нагнітанні повітря під час процедури. Пацієнт може відвідати туалет, після відходу газів самопочуття значно покращується. Якщо колоноскопія проводилась під тотальною внутрішньовенною анестезією пацієнт залишається під наглядом деякий час.

Приймати їжу та поновити звичайний ритм життя можливо у той же день.

За необхідності повторних оглядів лікар у кожному конкретному випадку призначає повторні обстеження.

Ускладнення які трапляються при колоноскопії

Колоноскопія взагалі безпечна,але як при всякому ендоскопічному обстеженні, можуть виникнути ускладнення. Це може траплятися при проведенні додаткових обстежень (біопсії) або видалення поліпів та проявляється кровотечею чи розривом стінки кишки.

У всіх випадках, коли після проведення колоноскопії з’являється різкий біль у животі, виділення значної кількості крові з кишки, поява лихоманки, необхідно негайно звернутись до лікаря або визвати карету швидкої допомоги.