Лікування вірусу папіломи людини
Лікування вірусу папіломи людини у Хмельницькому
Лікар гінеколог вищої категорії, головний позаштатний онкогінеколог департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА, асистент кафедри акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти Вінницького медичного університету ім. Пірогова, кандидат медичних наук, голова Хмельницького осередку асоціації кольпоскопістів України.
Вірус папіломи людини (ВПЛ) - це одна з найбільш поширених інфекцій на нашій планеті. Вона здатна виявлятися не тільки у вигляді бородавок, папілом і гострих кондилом на шкірі і слизових оболонках, а й відігравати важливу роль у розвитку злоякісних пухлин.
Певні типи ВПЛ (найчастіше типами 16 і 18) може призводити до розвитку передракових патологічних станів. Без лікування ці стани можуть розвинутися в рак шийки матки. Але досить часто ВПЛ все ж призводить до утворення вульгарних, підошовних, плоских бородавок, папілом і гострих кондилом.
Зараження ВПЛ
ВПЛ передається статевим і побутовим шляхами при контакті зі шкірою та слизовими оболонками зараженої людини.
Симптоми ВПЛ
Часто ВПЛ-інфекція взагалі ніяк не проявляється, і зникає з організму сама по собі протягом декількох років. Але коли ВПЛ-інфекція, що відноситься до небезпечних типам, зберігається в організмі, це може викликати патологічні зміни в клітинах шийки матки і рак.
Оскільки вірус ВПЛ живе на шкірі або слизових оболонках (наприклад, в області геніталій), ознакою ВПЛ може бути поява в цих зонах гострих кондилом. Загострені кондиломи можуть виглядати по-різному. Вони можуть бути виступаючі або плоскі, рожеві або тілесного кольору. Іноді з'являється одна бородавка, а іноді - кілька. Розмір кондилом може варіюватися від маленького до великого.
Генітальні бородавки можуть з'являтися через кілька тижнів або навіть місяців після контакту із зараженим партнером. При цьому у носія вірусу може і не бути ніяких симптомів, і він навіть може не знати, що інфікований сам і заражає іншу людину.
Діагностика та лікування ВПЛ
Жінкам рекомендовано пройти обстеження у гінеколога, який проведе огляд і призначить необхідні дослідження. Лікування підбирається індивідуально в кожному конкретному випадку і може включати в себе:
- медикаментозну противірусну терапію;
- використання імуномодуляторів;
- видалення утворень.