МРТ перфузія голови головного мозку - найінформативніше та безпечне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому MRI MRT


Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря

perfuzii

МРТ безконтрастна перфузія головного мозку

1000 грн.

МРТ головного мозку та МРТ безконтрастна перфузія головного мозку 1600 грн.
МРТ головного мозку плюс МРТ ангіографія діагностика судин голови плюс МРТ безконтрастна перфузія головного мозку 1950 грн.

Запис диску - 50 гривень.

Друк плівки - 200 гривень.

ВСІ ЦІНИ

Кращі лікарі, що таке, що показує, як робиться, все що необхідно знати і як допомагає діагностувати хворобу, вся інформація у Хмельницькому: ✓відгуки ✓адреси ✓телефони ⭐⭐⭐⭐⭐

МРТ перфузія голови - це інформативне дослідження кровопостачання тканин мозку, що дозволяє оцінити всі його особливості. Це має велике значення для диференціальної діагностики захворювань головного мозку.

Клінічні застосування

  • цереброваскулярний інсульт, оцінка вираженості порушення кровотоку після ішемічного інсульту;
  • онкологія, аналіз ефективності проведених курсів променевої та хіміотерапії, виявлення прогресування онкопатології головного мозку після проведеного хірургічного або іншого лікування;
  • вада судин голови, аналіз кровотоку головного мозку;
  • вада судин шії, аналіз кровотоку головного мозку для визначення потреби і перед проведенням хірургічної операції на судинах шиї;
  • енцефаліт;
  • мігрень, мігрень-асоційована гіперперфузія;
  • епілепсія - МРТ перфузія в ранньому постпріступном періоді замінює ПЕТ, ОФКТ в функціональної ідентифікації епілептогенного вогнища;
  • деменція та когнітивні розлади;
  • вазоспазм;
  • психічні розлади.

Мрт перфузія показує потік крові навіть у найдрібніших кровоносних судинах головного мозку і час, протягом якого вона проходить, це нешкідліва та не болісна методика МРТ, яка вімірює перфузію тканин (кровотік), використовуючи магнітно-мічені протони артеріальної крові в якості ендогенного відстежувача. Найпоширеніший параметр - церебральний кровотік.

Артеріальна спінова мітка (ASL) МР перфузія - це метод МР перфузії , який не потребує внутрішньовенного введення контрасту. Натомість він використовує здатність МРТ магнетично мітити артеріальну кров під плитою візуалізації.

Основні принципи

Основна ідея ASL полягає в отриманні міченого зображення або позначеного зображення та контрольного зображення, в якому статичні сигнали тканини однакові, але намагніченість припливної крові різна. Молекули води в артеріальній крові магнітно маркуються (позначаються) за допомогою радіочастотного імпульсу, який насичує протони води. Віднімання між міченими (міченими) та контрольними зображеннями усуває статичні сигнали, а решта сигналів - це лінійні заходи до перфузії, пропорційні мозковому кровотоку (КБК). Тривимірні послідовності були нещодавно введені для придбання ASL для збільшення SNR та забезпечення покращення зображення.

Суть методу МРТ-перфузії

Суть методу МРТ-перфузії полягає в оцінці параметрів перфузії (кровопостачання) органів і тканин, які змінюються при тому чи іншому захворюванні. У сукупності з методами МР-ангіографії і MP-спектроскопії дане дослідження дозволяє з високим ступенем точності оцінювати характер ураження головного мозку при пухлинах, інсультах, хронічної гіпоксії (недостатньому постачанні киснем тканин мозку), а також відрізняти некроз після променевої терапії злоякісної пухлини від триваючого зростання цієї пухлини. Метод відрізняється високою чутливістю при оцінці циркуляції крові на рівні тканин і клітин.

Метод дуже цінний в нейроонкології. Картина МРТ-перфузії дозволяє відрізнити рецидив пухлини / її продовжений ріст після операції від змін на тлі променевої терапії (променевий некроз). Також доведено зв'язок параметрів кровопостачання пухлин мозку (гліома та інші) зі ступенем їх злоякісності і реакцією на лікування МРТ перфузия дозволяє шляхом дослідження основних гемодинамічних характеристик досліджуваної ділянки з'ясувати природу патологічного вогнища. Наприклад, в злоякісної пухлини спостерігається різке збільшення рівня і обсягу мозкового кровотоку, тоді як в зоні запалення або ішемії мозку ці показники звичайні або трохи знижені.

Дуже важливе застосування МРТ перфузия знаходить в контролі якості променевої терапії пухлин головного мозку, ефектом якої може бути зменшення або повне зникнення об'ємного утворення. Однак через певний час у деяких пацієнтів відбувається продовжений ріст пухлини, який проявляється збільшенням зони посилення сигналу на МР зображеннях з використанням внутрішньовенного введення контрастної речовини і збільшенням зони набряку. Але абсолютно точно також проявляється і постлучевого некроз - стан викликане впливом на пухлину іонізуючого випромінювання, що представляє собою розпад пухлинної тканини. Тактика лікування і прогноз життя при цих станах абсолютно різні. Розмежувати два цих процесу за допомогою звичайної МРТ з контрастним посиленням неможливо. Невідповідність розмірів вогнища інсульту на ПВІ і ДВІ є прогностичним ознакою зростання вогнища інсульту.

Якщо у хворого з ішемічним інсультом необхідно оцінити розміри зони ризику, рекомендується включити в програму обстеження МРТ з дифузійно-зваженими і перфузійному-зваженими послідовностями з метою уточнення локалізації і розмірів вогнища, наявності та розмірів ішемічної пенумбри.