Лікар онкогінеколог гінеколог-онколог

Прийом огляд консультація призначення лікування кольпоскопія

П'ятницька Тетяна Володимирівна

Лікар гінеколог вищої категорії, головний позаштатний онкогінеколог департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА, асистент кафедри акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти Вінницького медичного університету ім. Пірогова, кандидат медичних наук, голова Хмельницького осередку асоціації кольпоскопістів України.

1000 грн.

Запис на прийом коли варто та з якими симптомами звертатися як проводиться огляд консультація призначення лікування які захворювання лікує Хмельницький

Онкогінекологія - розділ медицини, який займається діагностикою та лікуванням злоякісних новоутворень жіночої статевої сфери.

До області онкогінекології відносяться вакцинація від вірусу папіломи, який є основною причиною розвитку раку шийки матки, а також виявлення ознак розвитку передракових станів і злоякісних пухлин в гінекологічній системі.

МРТ малого тазу і мрт малого тазу з контрастом є золотим стандартом обстеження і найіншормативнішим методом для виявлення хвороб в онкогінекології.

Онкогінекологічні захворювання

У сферу онкогінекології входять не тільки злоякісні, але і доброякісні пухлини жіночої статевої системи.

Найчастіше до онкогінеколога звертаються з наступними захворюваннями:

  • фіброміома матки;
  • гіперпластичні процеси ендометрія, в т.ч. поліпи;
  • кісти яєчників;
  • рак вульви;
  • рак піхви;
  • рак шийки матки;
  • рак матки (рак тіла матки);
  • рак яєчників.

Небезпека онкогінекологічних захворювань у тому, що вони можуть тривалий час не проявляти себе, або мати вкрай мізерну симптоматику, подібну з іншими, не онкологічними хворобами статевих шляхів. В результаті нерідко пацієнтки пропускають початкову стадію хвороби, звертаючись до лікаря лише тоді, коли симптоми стають наполегливими і яскраво вираженими. Тим часом, онкогінекологічні захворювання добре піддаються лікуванню саме на ранніх стадіях, у міру прогресування хвороби (особливо це стосується злоякісних пухлин) прогноз погіршується.

Діагностика відповідно вітчизняних, європейських та світових стандартів і протоколів в онкогінекології

Яєчники

Диференціальна діагностика, стадіювання Спеціалізоване дослідження МРТ має глобально більшу за УЗД точність диференціальної діагностики злоякісних пухлин. МРТ також призначається замість КТ вагітним та хворим із непереносимістю сполук йоду. КТ Спеціалізоване дослідження КТ органів грудної клітки, черевної порожнини та порожнини таза є методом вибору для стадіювання пухлинного процесу. В окремих випадках обстеження може призначатись для уточнення поширеності пухлинного процесу після лапаротомії.

Моніторинг КТ або МРТ призначаються для оцінки регресії/прогресування захворювання як під час, так і після закінчення терапії. МРТ має переваги перед КТ при плануванні хірургічних втручань.

Матка: Шийка

Диференціальна діагностика, стадіювання, моніторинг МРТ ОЧП та ОМТ і КТ ОЧП та ОМТ призначаються як для оцінки стадії локального поширення пухлини (Т), так і з метою візуалізації віддалених метастазів (парааортальні лімфатичні вузли, печінка). Важлива оцінка стану сечовивідних шляхів (обтурація/компресія). МРТ перевершує КТ за точністю діагностики, диференціальної діагностики та визначення місцевого поширення раку шийки матки (РШМ) або його локального рецидиву. Для верифікації метастазів пухлини до лімфатичних вузлів у ряді випадків призначається КТ-керована пункційна біопсія. КТ ОГК призначається для візуалізації метастазів у легені.

Матка: Тіло

Диференціальна діагностика, стадіювання, моніторинг МРТ ОЧП та ОМТ призначається для диференціальної діагностики раку ендометрія, визначення стадії його локального поширення (Т), візуалізації віддалених метастазів (парааортальні лімфатичні вузли, печінка) та діагностики локального рецидиву. Важлива оцінка стану сечовивідних шляхів (обтурація/компресія). КТ ОГК призначається для візуалізації метастазів у легені.

Лікар в «Ультрадіагностиці» може застосувати повний перелік діагностичних методів і вибрати найкращий у кожному конкретному випадку МРТ, КТ, УЗД і лабораторну діагностику.