МРТ печінки - найінформативніше та безпечне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому MRI MRT

Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря

МРТ печінки

(плюс МРТ жовчовивідних протоків)

3950 грн.

МРТ печінки з контрастом

(плюс МРТ жовчовивідних протоків)

5750 грн.

Запис диску - 50 гривень.

Друк плівки - 200 гривень.

МРТ печінки

МРТ печінки - сучасний метод діагностики, за допомогою якого можна оцінити стан печінки і діагностувати різні захворювання органу. МРТ печінки є безпечним і безболісним методом діагностики і не приносить пацієнтові ніякого дискомфорту.

МРТ є головним діагностичним методом у визначенні раку печінки. Найчастіше при обстеженні радять зробити МРТ печінки з контрастом, в результаті чого виходить за одне обстеження множинне зображення в самих різних проекціях. Також подібна методика дозволяє вивчити різні процеси в динаміці, які часто пов'язані з переміщенням біологічних рідин. Контрастування допомагає відрізнити пухлинну тканину від перимурального набряку, що в багатьох випадках надає цінність у збереженні тканин і визначенні зони ураження.

Показання до проведення МРТ печінки

  • поява раптової жовтушності шкірних покривів неясного генезу;
  • закупорка жовчних протоків;
  • підготовка до операції;
  • аномалії розвитку жовчних проток та печінки;
  • травми, інфекційно-запальні ураження печінки;
  • вивчення динаміки застосовуваної терапії;
  • жирова дистрофія печінки;
  • порушення кровотоку;
  • пошук метастазів;
  • підозра на наявність новоутворення;
  • болі і коліки в області печінки.

Протипоказання до проведення МРТ печінки

  • лактаційний період, вагітність;
  • хронічна ниркова недостатність;
  • клаустрофобія;
  • наявність металевих елементів в тканинах організму: кровоспинні кліпси в судинах, кардіостимулятор та інші металеві конструкції.

Підготовка до проведення МРТ печінки

Магнітно-резонансну томографію печінки проводять натщесерце, тому в день процедури прийом їжі слід відкласти. Також за добу до МРТ печінки рекомендовано скоротити вживання продуктів, які сприяють утворенню газів (фрукти, чорний хліб та ін).

Освіти печінки при цирозі - оцінка за допомогою МРТ

Магнітно резонансна (МР) візуалізація стала дієвим методом оцінки цирозу печінки і його ускладнень. Швидкі послідовності в даний час дозволяють отримувати зображення печінки високої якості з високим контрастом м'яких тканин. Автоматизовані методи виявлення прибуття болюса контрастного препарату в поєднанні з більш швидкими послідовностями дозволяють відтворювано отримувати зображення артеріальної фази, яка має велике значення для виявлення і визначення характеристик гепатоцелюлярної карциноми. Відсутність іонізуючого випромінювання дозволяє рутинно використовувати тривимірні (3D) багатофазні послідовності з посиленням гадолінієм і придушенням жиру з високим тимчасовим і просторовим дозволом. Крім того, МРТ дозволяє проводити одночасну оцінку паренхіми печінки і вогнищевих її поразок з комбінованим використанням послідовностей, які включають T2 - зважені, T1-зважені (у тому числі з використанням явища хімічного зсуву), ехо - планарні дифузійно-зважені послідовності, специфічні для печінки відстрочені послідовності (при застосуванні контрастних речовин з гепатобіліарної екскрецією). Поєднання даних отриманих в різних послідовностях часто допомагає визначити характер патології печінки.

Цироз печінки є у 90% пацієнтів з гепатоцелюлярною карциномою (ГЦК). Найбільш частими причинами цирозу печінки вважають:

  • вірусу гепатиту С (55% випадків;
  • вірусу гепатиту в (16%);
  • споживання алкоголю (13%);
  • інші причини, в тому числі криптогенная неалкогольний жировий гепатоз і неалкогольний стеатогепатит (16%).

Неалкогольний стеатогепатит вважається розвиненою стадією неалкогольного жирового гепатозу. Вірусний гепатит практично 20-кратно збільшує ризик розвитку раку печінки. Інші дослідження показують, що більш ніж 75% випадків раку печінки в усьому світі, і 85% випадків в країнах, що розвиваються викликані вірусними гепатитами. Вплив афлатоксинів, ймовірно, також є важливим фактором у тропічних районах, ймовірно, через неправильне зберігання ряду продуктів харчування, наприклад, арахісу.

Середня 5-річна виживаність хворих на ГЦК, які не отримують лікування-менше 5%. ГЦК менш поширена в західних країнах, ніж у Східній і Південно-Східній Азії, хоча і в них її поширеність зростає.

Магнітно резонансна (МР) візуалізація стала дієвим методом оцінки цирозу печінки і його ускладнень. Швидкі послідовності в даний час дозволяють отримувати зображення печінки високої якості з високим контрастом м'яких тканин. Автоматизовані методи виявлення прибуття болюса контрастного препарату в поєднанні з більш швидкими послідовностями дозволяють відтворювано отримувати зображення артеріальної фази, яка має велике значення для виявлення і визначення характеристик гепатоцелюлярної карциноми. Відсутність іонізуючого випромінювання дозволяє рутинно використовувати тривимірні (3D) багатофазні послідовності з посиленням гадолінієм і придушенням жиру з високим тимчасовим і просторовим дозволом. Крім того, МРТ дозволяє проводити одночасну оцінку паренхіми печінки та вогнищевих її уражень з комбінованим використанням послідовностей, які включають T2 - Зважені, T1-зважені (у тому числі з використанням явища хімічного зсуву), ехо - планарні дифузійно-зважені послідовності, та відстрочену гепатоспецифічну фазу при застосуванні контрастних речовин з гепатобіліарною екскрецією.

Оцінка утворень печінки при цирозі на МРТ

При оцінці ураження печінки за допомогою візуалізації першим найважливішим етапом є оцінка паренхіми печінки на наявність дифузних змін і визначення наявності цирозу. У відсутності цирозу печінки, диференційно-діагностичний ряд гіперваскулярних утворень відносно великий і може включати в себе доброякісні процеси, такі, як артеріо-портальні шунти, швидко контрастуються гемангіоми, гепатоцелюлярна аденома і ФНГ, і злоякісні ураження, включаючи гіперваскулярні метастази і ГЦК. Якщо є цироз, диференційно-діагностичний ряд може бути звужена до декількох процесів, в тому числі артеріо-портальних шунтів або псевдоутворень (в разі дуже маленьких вогнищ), диспластичних вузлів, і ГЦК. Іноді при цирозі печінки можливе утворення і раніше існуючих, швидко контрастуються гемангіом, які можуть імітувати злоякісні утворення. Діагноз гепатоцелюллюлярной аденоми і ФНГ, за визначенням, в печінці при цирозі ставитися не повинен. Гіперпластичні вузли, що нагадують ФНГ, можуть спостерігатися при цирозі печінки, але відрізнити їх від ГЦК на зображеннях вкрай важко.

Зробити записатись пройти МРТ печінки у Хмельницькому можна в медичному центрі МРТ КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо Вас за адресою: м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 (біля Філармонії, приміщення старого пологового будинку), та м. Хмельницький вул. Пілотська 1 (на території Хмельницької  обласної лікарні).