МРТ діагностика та лікування болю в спині грижі хребта - найінформативніше та безпечне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому MRI MRT

Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря


mrt spynyКращі лікарі, що таке, що показує, як робиться, все що необхідно знати і як допомагає діагностувати хворобу, вся інформація у Хмельницькому: ✓відгуки ✓адреси ✓телефони ⭐⭐⭐⭐⭐

Хребет - це опора всього організму, а захворювання цього важливого відділу загрожують не тільки болями в області спини, голови і шиї, а й обмеженням рухливості кінцівок. Тому дуже важливо, щоб хребет був у нормі. Дізнатися про його стан допоможуть сучасні методи діагностики.

Далеко не всі можуть похвалитися здоровим хребтом - в тій чи іншій мірі його захворюваннями страждає більше 80% працездатного населення планети. Серед «спинних» хвороб найбільш розповсюдженими є остеохондроз, сколіоз, радикуліт, грижа міжхребцевого диска.

З болями в спині Ви завжди можете звернутися до невропатолога в Медичний центр МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Лікарі нашої клініки не тільки правильно встановлять причину болю в спині, підтвердять або уточнять діагноз, але і допоможуть вам якомога швидше повернутися до нормального життя.

Симптоми, при яких обов'язково потрібно звернутися до невропатолога:

 • біль в спині (шийному, грудному, поперековому відділі), може віддавати в плечовий пояс, руки, таз, ноги;
 • обмеження рухів в хребті (нахилів, поворотів, зміни положення тіла);
 • оніміння кінцівок при гострому болю в спині;
 • головний біль при русі шиєю.

Найефективнішими способами діагностики на сьогоднішній день є комп'ютерна томографія (КТ) та магнітно-резонансна томографія (МРТ). З їх допомогою невропатолог має можливість розібратися з причинами больового синдрому в будь-якому відділі хребта, які складно, а іноді і неможливо виявити за допомогою інших методів діагностики.

Комп'ютерна томографія (КТ)

Це обстеження передбачає використання рентгенівських променів. На відміну від традиційного рентгена дослідження дозволяє отримати пошарове зображення тканин, конкретизувати ступінь ураження кісткових і хрящових структур в хребетному каналі.

Показання до проведення КТ хребта:

 • різні травматичні пошкодження хребта;
 • травматичне пошкодження крижів;
 • злоякісні і доброякісні новоутворення, запальні захворювання і аномалії розвитку тіл хребців, дужок і їх відростків;
 • визначення ступеня остеопорозу;
 • моніторинг стану хребта до і після операції.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

Це високоінформативний, абсолютно безпечний для здоров'я пацієнта метод променевої діагностики, що дозволяє виявляти і диференціювати різні патологічні процеси, локалізовані в кістковому мозку тіл хребців, епідуральному клетчаточному просторі (розташованому між твердою оболонкою спинного мозку і зовнішньою стінкою хребетного каналу і містить сполучну тканину і венозні сплетення) , дурального мішку (каналі, в якому розташований спинний мозок і захищає його спинномозкова рідина), міжхребцевих дисках, близько озвоночних (паравертебральних) м'яких тканинах. Крім того, МРТ хребта дозволяє оцінити стан спинного мозку і його корінців, виявити їх пошкодження при травмі, пухлини, демиелинизирующих або запальних захворюваннях. Висока діагностична точність і достовірність властиві методу МРТ при дослідженні будь-якого з відділів хребта: шийного, грудного і попереково-крижового.

Показання до проведення МРТ хребта:

 • дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта (найпоширенішим з яких є остеохондроз;

МРТ виявляє не тільки саме захворювання, а й його ускладнення (протрузії і грижі міжхребцевих дисків, стенози хребетного каналу і т.д.). 

 • запальні захворюваннях хребта, спинного мозку і корінців;
 • судинні захворювання спинного мозку;
 • вроджені аномалії спинного мозку;
 • підозра на пухлину (спинного мозку, його корінців або хребта);
 • травматичні ушкодження хребта і спинного мозку;
 • оцінка постопераційних ускладнень, виключення або виявлення продовженого росту пухлини у прооперованих пацієнтів.

КТ і МРТ хребта, на відміну від рентгенографії, дають більш детальну клінічну картину, відображаючи безліч нюансів, яких не дає звичайний рентгенівський знімок. Тому при серйозних проблемах зі спиною краще віддати перевагу цим методам обстеження. Якщо ж порівнювати інформативність КТ і МРТ, то перший метод для вивчення хребта лікарі вважають більш точним. МРТ ж незамінна при дослідженні стану хрящів, наприклад, при діагностуванні міжхребцевої грижі. З точки зору безпеки КТ програє абсолютно нешкідливой МРТ. Однак, справедливості заради, слід сказати, що в сучасних комп'ютерних томографах доза опромінення крані незначна.