КТ-ангіографія легеневих артерій ТЕЛА - високоінформативне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому СКТ МСКТ МДКТ CT
Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря
КТ-ангіографія легеневих артерій (ТЕЛА) |
3150 грн. |
Запис диску - 50 гривень.
Друк плівки - 200 гривень.
Кращі лікарі, що таке, що показує, як робиться, все що необхідно знати і як допомагає діагностувати хворобу, вся інформація у Хмельницькому: ✓відгуки ✓адреси ✓телефони ⭐⭐⭐⭐⭐
КТ-ангіографія легеневих артерій (ТЕЛА) - це процедура, яка використовує спеціальний барвник (контрастна речовина), щоб візуалізувати потік крові в кровоносних судинах легенів.
Завдяки КТ-ангіографії можна виявити тромби і інши проблеми в кровоносних судинах легенів.
Отримати КТ-зображення високої якості, у тому числі 3d-зображення легеневих артерій, можна за допомогою сучасного комп'ютерного томографа Philips Brilliance 64. Цей мультидетекторний сканер використовується в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностіка» і може робити 64 зрізи (пошарового виведення зображень), що є дуже високим показником.
Показання до проведення КТ-ангіографії легеневих артерій
- аневризми легеневих артерій (патологічне збільшення діаметру);
- стеноз (звуження кровоносної судини легенів);
- легенева гіпертензія - високий кров'яний тиск в артеріях легенів;
- згустки крові в легенях (легенева емболія);
- пухлини легенів з проростанням в легеневі судини;
- розвиток вад легенів.
Дослідження може бути використоване для оцінки кровоносних судин і кровотоку в легенях до/після операцій або інших процедур, пов'язаних з кровоносними судинами.
Протипоказання до проведення КТ-ангіографії легеневих артерій
Якщо ви вагітні або підозрюєте, що можете бути вагітні, обов'язково повідомте про це лікаря, оскільки це дослідження може зашкодити плоду. КТ-ангіографія також не рекомендується при годуванні грудьми.
Існує ризик незначної алергічної реакції, при індивідуальній непереносимості деяких компонентів контрастної речовини. Повідомте нашого лікаря, якщо у вас є алергія на йод. Пацієнтам з нирковою недостатністю або іншими захворюваннями нирок також слід розповісти про свої захворювання лікарю-рентгенологу. Крім того, повідомите його про усі ліки і трав'яні добавки, які ви приймаєте.
КТ протипоказана при підвищеному рівні креатиніну, цукровому діабеті (II типу), тиреотоксикозі, проблемах із здатністю крові згущуватися.
Підготовка до проведення КТ-ангіографії легеневих артерій
Для того, щоб знизити можливу негативну дію контрастної речовини слід вживати якомога більше рідини. Крім того, слід видалити усі ювелірні вироби і інші металеві предмети (годинник, шпильки, зубні протези, і так далі). За 4 години до проведення цієї процедури забороняється їжа.
Зробити записатись пройти КТ-ангіографії легеневих артерій у Хмельницькому можна в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо Вас за адресою: м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 (біля Філармонії, приміщення старого пологового будинку).
Процедура проведення КТ-ангіографії легеневих артерій
Перед проведенням цієї процедури, в кровоносний потік в області ліктя вводиться контрастна речовина. У медичному центрі МРТ і КТ "Ультрадіагностика" цей процес робиться за допомогою сучасного автоматичного німецького інжектора Ulrich.
При введенні речовини пацієнт може переживати такі відчуття як: тепло по усьому тілу, солоний або металевий присмак у роті, легка нудота. Ці ефекти тривають недовго і швидко проходять.
КТ легеневих артерій виконується в амбулаторних умовах. Пацієнт і лікар знаходяться в різних кімнатах. Тоді як пацієнт лежить на столі комп'ютерного томографа, лікар-рентгенолог управляє апаратом і дає вказівки пацієнтові з сусідньої кімнати. Вони можуть бачити один одного через вікно між приміщеннями і розмовляти через спікерфон, який вбудований в томограф. У разі потреби пацієнт може викликати лікаря. Сканер має форму кільця і відкритий з обох боків, що дозволяє пацієнтові спостерігати за процесом.
Оскільки отримання зображення за допомогою комп'ютерного томографа процес дуже точний, для забезпечення максимальної якості лікар-рентгенолог проситиме пацієнта час від часу не рухатися і затримувати дихання на короткі проміжки часу (декілька секунд).
За часом уся процедура займає менше години.
Після проведення дослідження необхідно пити якомога більше води, щоб запобігти обезводненню організму і прискорити виведення контрастної речовини.