МРТ малого тазу у чоловіків передміхурова залоза простата аденома простати - найінформативніше та безпечне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому MRI MRT
Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря
МРТ малого тазу у чоловіків (сечовий міхур, передміхурова залоза (простата)) |
2750 грн. |
МРТ малого тазу у чоловіків (сечовий міхур, передміхурова залоза (простата)) з контрастом |
4750 грн. |
МРТ мошонки, яєчок та статевого члена |
2750 грн. |
МРТ мошонки, яєчок та статевого члена з контрастом |
4750 грн. |
Запис диску - 50 гривень.
Друк плівки - 200 гривень.
Кращі лікарі, що таке, що показує, як робиться, все що необхідно знати і як допомагає діагностувати хворобу, вся інформація у Хмельницькому: ✓відгуки ✓адреси ✓телефони ⭐⭐⭐⭐⭐
МРТ малого тазу у чоловіків - це неінвазивний, точний, швидкий і досить інформативний метод діагностики. Даний метод широко використовується в урології, колопроктології, хірургії, і дозволяє детально вивчити органи малого тазу у чоловіків: передміхурову залозу (простату), насінні бульбашки, сім'явиносні протоки, сечовий міхур, пряму кишку, а також органи мошонки.
МРТ органів малого тазу у чоловіків дозволяє не тільки розглянути структуру передміхурової залози, а й оцінити те, що відбувається в ній. Протягом обстеження лікар зауважує будь-які запалення або патології (доброякісні або злоякісні утворення) в самих органах (передміхуровій залозі (простаті), сечовому міхурі, прямій кишці та ін.) Або прилеглих до них тканинах, в тому числі можуть бути помічені зміни в лімфатичних вузлах, очеревині та ін.
Під час МРТ діагностики можна побачити мінімальні новоутворення, розміром всього в декілька міліметрів, які складніше розглянути будь-яким іншим способом.
Показання до проведення МРТ малого тазу у чоловіків
- підозра на пухлину передміхурової залози (простати), насінних бульбашок;
- підозра на пухлину сечового міхура;
- травми тазової області і пошкодження внутрішніх органів у малому тазі;
- пухлини органів малого тазу для оцінки їх поширення на навколишні структури;
- оцінка ефективності оперативного лікування;
- запальні процеси у малому тазі;
- оцінка стану регіонарних лімфовузлів;
- пошук можливого метастазування при онкологічних захворюваннях;
- аномалії розвитку сечостатевої системи.
Найбільш часто МРТ органів малого тазу у чоловіків застосовується саме для ретельної діагностики та обстеження передміхурової залози (простати) з метою виключення наявності раку і новоутворень. Поряд з іншими методами, інформативне МРТ обстеження є найбільш безпечним і безболісним, і не доставляє будь-якого дискомфорту пацієнтові.
Підготовка до проведення МРТ малого тазу у чоловіків
За день до обстеження краще виключити продукти, що викликають надмірне газоутворення (овочі і фрукти, хліб, газовані напої, кисломолочну продукцію).
Процедура проведення МРТ малого тазу у чоловіків
Перед процедурою Ви повинні будете зняти з себе всі металеві предмети.
Обстеження виконується в горизонтальному положенні; руки, груди і голова фіксуються. Стіл заїжджає в кільцеву частину апарату, при цьому зовні знаходяться тільки гомілки і нижні частини стегон.
При скануванні пристрій видає шум, тому за бажанням на час обстеження можна надіти беруші.
Для отримання чітких знімків протягом всієї процедури МРТ Ви повинні зберігати нерухомість.
Якщо дослідження проводиться з контрастуванням, препарат вводять у вену безпосередньо перед його проведенням. МРТ не супроводжується ніякими неприємними відчуттями, але, якщо Вам так комфортніше, протягом обстеження поруч може перебувати близька людина.
Зробити записатись пройти МРТ малого тазу у Хмельницькому можна в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо Вас за адресою: м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 (біля Філармонії, приміщення старого пологового будинку), та м. Хмельницький вул. Плотська 1 (на території Хмельницької обласної лікарні).
Рак передміхурової залози PI-RADS в2
МРТ передміхурової залози стає все більш популярною завдяки використанню багатопараметричної МРТ і класифікації PI-RADS.
Багатопараметрична МРТ є комбінацією T2-зваженої, дифузійної та динамічної контрастної візуалізації і є точним інструментом у виявленні клінічно значимого раку передміхурової залози.
PI-RADS версія 2
Категорії оцінки PI-RADS засновані на результатах багатопараметричної МРТ, яка являє собою комбінацію T2-зваженої (T2W), дифузійно-зваженої візуалізації (DWI) і візуалізації з динамічним контрастом (DCE). Хоча є дискусія про цінності використання DCE-зображень, вона як і раніше включена у версію PIRADS версії 2.0.
Категорія оцінки PI-RADS визначає ймовірність клінічно значущого раку передміхурової залози, який визначається як пухлина з оцінкою Глисона 7 або більше.
Оцінка Глисона
Оцінка Глисона використовується патологоанатомами для оцінки раку простати. Якщо ракові клітини і їх моделі зростання виглядають дуже ненормально, призначається клас 5.
Так як рак передміхурової залози часто має області з різними класами, клас присвоюється двом областям, які складають більшу частину раку. Ці 2 класу додаються, щоб отримати оцінку Глісона. Таким чином, найвищий бал за шкалою Глісон становить 10. Перше призначене число - це клас, найбільш поширений в пухлини.
Наприклад, якщо оцінка Глисона написана як 3 + 4 = 7, це означає, що велика частина пухлини відноситься до класу 3, а друга найпоширеніша оцінка - 4.
Категорії оцінки PI-RADS
Призначення категорії оцінки PI-RADS для кожної поразки засноване на оцінці послідовностей T2W, DWI/ADC і DCE відповідно до зональної анатомії.
Периферична зона (PZ)
Периферична зона розташована на задній і бічній стороні передміхурової залози, оточуючи перехідну зону. Для периферійної зони DWI / ADC є основною визначальною послідовністю (домінантний метод) для призначення категорії оцінки PI-RADS (малюнок). Оскільки домінуюча послідовність для оцінки PI-RADS в периферійній зоні відрізняється від перехідної зони, ідентифікація зонального розташування ураження є життєво важливою.
Зона переходу (TZ)
Зона переходу оточує уретру і збільшується у старіючих чоловіків в результаті доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Для перехідної зони візуалізація T2W є основною визначальною послідовністю (домінантна методика) для присвоєння категорії оцінки PI-RADS.
PI-RADS в периферійній зоні
У периферійній зоні оцінна категорія поразки PI-RADS визначається в основному на DWI/ADC і корелюється з T2W-зображеннями.
Приклади PI-RADS 1-5 наведені в таблиці.
У периферійній зоні двозначна поразка (категорія 3 PI-RADS) відноситься до категорії 4 PI-RADS, якщо DCE позитивний, тобто осередкове або більш раннє посилення контрасту.
Поразка залишається віднесеним до категорії 3 PI-RADS, якщо DCE є негативним, тобто не має раннього посилення або дифузного посилення і не відповідає фокальному пошкодженню T2W/DWI або фокальному посиленню, відповідному ДГПЗ.
PI-RADS в перехідній зоні
У перехідній зоні оцінна категорія поразки PI-RADS визначається головним чином на T2W-зображеннях і співвідноситься з DWI/ADC.
Приклади PI-RADS 1-5 наведені в таблиці.
У перехідній зоні двозначна поразка (категорія 3 PI-RADS) призначається категорії 4 PI-RADS, якщо DWI відповідає категорії 5 (помітно інтенсивніше, ніж 1,5 см).
Поразка залишається віднесеним до категорії 3 PI-RADS, якщо DWI відповідає категорії 4 DWI (помітно інтенсивної, але менше 1,5 см) або нижчої категорії.
Зональна анатомія
[widgetkit id="4"]
- перехідна зона - оточує уретру (ця зона збільшується у старіючих чоловіків, що призводить до доброякісної гіперплазії передміхурової залози);
- центральна зона - лежить в основі простати за перехідною зоною і оточує лівий і правий еякуляторний проток;
- фіброзно-м'язова строма - невелика ділянка тканини, яка розташований на передній стороні простати;
- периферична зона - розташована на задній і бічній стороні передміхурової залози.
70-75% всіх випадків раку передміхурової залози відбуваються в периферійній зоні (PZ).
Задній аспект цієї зони можна досліджувати за допомогою цифрового ректального дослідження.
25% випадків раку передміхурової залози виникають в перехідній зоні (TZ).
Дуже мало випадків раку передміхурової залози проявляється в центральній зоні або в передній фібромишечной строме.
- Base - має 6 секторів з кожної сторони:
- AS: передня фібром'язова строма
- TZ: передня і задня перехідна зона
- PZ: передня і задня зона
- CZ: центральна зона навколо еякуляторного протоки
- Mid - також має 6 секторів з кожної сторони:
- AS: передня фібром'язова строма
- TZ: передня і задня перехідна зона
- PZ: передня, задні медійна і задні-бічна периферична зона
- Apex - також є 6 секторів з кожної сторони:
- AS: передняя фібром'язова строма
- TZ: передня і задня перехідна зона
- PZ: передня, задні медійна і задні-бічна периферична зона
- Насіннєві - бульбашки діляться на ліву і праву
- Сфінктер сечівника - відзначений в вершині передміхурової залози і вздовж мембранного сегмента сечівника.
МР анатомія
[widgetkit id="7"]
Т2-зображення пацієнта на доброякісну гіперплазію передміхурової залози, яка в іншому є нормальною.
Периферична зона являє собою тонкий шар однорідного сигналу високої інтенсивності з гіпоінтенсівної, чітко окресленої і безперервної капсулою.
У перехідній зоні зазвичай проявляється неоднорідність проміжних інтенсивностей сигналів, фокально заміщених добре окресленими гіперпластичними вузлами ДГПЗ.
Насінні бульбашки мають рівномірно високу інтенсивність Т2. Лімфаденопатія не спостерігається.
Рак простати
Периферійна зона
На зображенні - пошкодження 16 мм (вимір не показано) було виявлено і розташоване дорсально в периферійній зоні середньої частини передміхурової залози праворуч.
Це пошкодження було віднесено до категорії 5 PI-RADS на основі 16-мм ушкодження, помітно гіпоінтенсівного по ADC і помітно гіперінтенсивного по DWI (оцінка 5 - домінантна послідовність), корелювало з помітно гіпоінтенсівним по T2W (оцінка 5). Рахунок Глисона був 3 + 4, що означає проміжний шанс для агресивного раку.
Поразка не прилягає до псевдокапсули, і немає ознак внепростатичного зростання.
На зображенні:
- 17-міліметрове пошкодження (вимір не показано) розташована в периферійній зоні, дорсально зліва в середній частині передміхурової залози.
- Це помітно гіпоінтенсівно на ADC, і помітно гіперінтенсивно на DWI.
- Це відповідає гіпоінтенсівній області на T2W.
- На T2W є широкий контакт з капсулою.
Це пошкодження було віднесено до категорії 5 PI-RADS з підозрою на екстрапростатичне розширення.
Рахунок Глисона був 4 + 3.
Існує значне обмеження в області поразки. ADC вимірював 440 мм 2/с. Це також вказує на злоякісність.
Фактичне значення ADC назад корелює з імовірністю клінічно значимого злоякісного новоутворення.
Значення вище 900 мм 2/с вважаються ймовірними доброякісними, а нижче 750 мм 2/с ймовірними злоякісними. Однак результати кількісного аналізу можуть істотно різнитися між сканерами і протоколами.
[widgetkit id="8"]
На зображенні:
- PI-RADS 4 поразки розташоване в лівій периферійній зоні в середній частині передміхурової залози. Фокус помітно гіпоінтенсівен на ADC (жовта стрілка) (оцінка 4), що відповідає гіпоінтенсівной області на T2W (оцінка 4). Оцінка Глисона цієї поразки була 3 + 4.
- Поразка PI-RADS 3 розташована в правій периферійній зоні, з легкої осередкової гіпоінтенсівностї на ADC (зелена стрілка) і ізоінтенсівна на DWI (оцінка 3). DCE не проводилося, і подальша дискримінація не могла бути визначена. Біопсія не показала жодних ознак злоякісності.
Підозрілі поразки в периферійній зоні зазвичай мають такі характеристики на T2W-зображеннях:
- недостатньо певний
- гіпоінтенсівний очаг
Менш підозрілі ураження мають наступні характеристики на T2W-зображеннях:
- двосторонній
- симетричний
- дифузно розподілені зміни сигналу
- клиновидний
- різко окреслені вогнища гіпоінтенсівності
Перехідна зона
Підозрілі поразки зазвичай мають такі характеристики:
- не окреслений
- гомогенний
- щодо гіпоінтенсівний
- нечітке зображення на T2W, іноді згадується як «стерте вугілля».
- лінзовідная або каплеподібна форма
- колючі края.
Зображення показують поразку в правій передній частині перехідної зони. Він має неправильні поля на зображеннях T2W (оцінка 4) і є помітно гіпоінтенсівним на ADC (680 мм / с) (оцінка 4), не перевищуючи 15 мм в довжину. Це пошкодження відповідає категорії 4 PI-RADS. МРТ / УЗД-біопсія під контролем злиття привела до Глісон 3 + 4.
У правій периферійній зоні є клиноподібна злегка гіпоінтенсівна зона (оцінка 2) без підозрілих ознак на DWI / ADC (оцінка 2). Вона була віднесена до категорії 2 PIRADS. Цей регіон є доброякісним (наприклад, вогнищевий хронічний простатит).
Пухлини високого рівня часто виявляють більш низьку інтенсивність T2W, ніж пухлини низького рівня.
Видно розширення в передню фібромишечную строму або сфінктер сечівника.
В цілому, підозрілі ураження в перехідній зоні часто складно відрізнити від навколишньої гіперінтенсивної залозистої і гіпоінтенсівної стромальної тканини.
Зображення показують поразку PI-RADS 5, розташоване спереду по середній лінії, найбільш ймовірно в передній фібромишечной строме в місці з'єднання підстави і середній частині передміхурової залози. Немає екстрапростатічного розширення.
Пошкодження має нерегулярні края на зображеннях T2W з появою «стертого вугілля», перевищуючи максимальну довжину 15 мм (оцінка 5) і помітно гіпоінтенсівно на ADC (оцінка 5).
МРТ / ультразвукова біопсія під контролем злиття привела до Глісона 3 + 4.
Зображення показують 27-міліметрове пошкодження спереду в вершині перехідної зони, з видом «стертого вугілля». Це відповідає області обмеженої дифузії в формі краплі.
Поразка було забито PIRADS 5.
МРТ / ультразвукова біопсія під контролем злиття привела до Глісона 3 + 4.
TNM стадии
TNM-постановка основана на клинических и патологических результатах и, если указано, на дополнительных результатах визуализации.
Для Т-постановки МРТ предстательной железы рекомендуется:
- рак предстательной железы промежуточного риска (преимущественно модель Глисона 4 = ISUP ≥3)
- локализованный рак простаты высокого риска
- местно-распространенный рак простаты
В настоящее время увеличивается использование МРТ предстательной железы при первичном диагностическом обследовании.
Местно распространенный рак предстательной железы
Простата не имеет настоящей капсулы. Однако на МРТ внешняя граница предстательной железы имеет тонкую гипоинтенсивную линию, которая гистопатологически состоит из фибромышечной полосы. Эта гипоинтенсивная линия может быть использована для оценки экстрапростатического роста опухоли.
Нервно-сосудистые пучки расположены в заднелатеральном аспекте предстательной железы (в положении 5 и 7 часов). Следует специально сообщать об участии сосудисто-нервного пучка, так как операция по сохранению нервов будет исключена.
Существует большая дольчатая опухоль, происходящая из левой доли простаты, инфильтрирующей мезоректум, прямую кишку, а также левую стенку таза (т.е. Т4).
Существуют крупные пара-подвздошные и мезоректальные лимфноузлы, распределенные в основном на левой стороне таза (то есть, по крайней мере, N1).
Биопсия левой иглы простаты доказала локализацию аденокарциномы предстательной железы. Оценка по Глисону 9 (5 + 4), объемный процент оценивается в 90%.
Здесь изображения пациента с раком предстательной железы, распространяющейся на оба семенных пузырька. Осевое T2W-изображение на уровне основания простаты демонстрирует низкую интенсивность сигнала, заменяя нормальную интенсивность сигнала левой периферической зоны, с прямым распространением опухоли от основания простаты в оба семенных пузырька.
Ограниченная диффузия отображается как область низкой интенсивности сигнала на карте ACD. Счет Глисона: 4 + 3.
Особенно сосудистая вставка как в основании, так и на вершине является чувствительным местом для экстрапростатического расширения.
Инвазия семенных пузырьков может наблюдаться путем прямого распространения опухоли в пузырьки.
Расширение везикул, очаговая или диффузная низкая интенсивность сигнала T2W, ненормальное контрастное усиление или ограниченная диффузия также могут быть признаками вовлечения.
Кроме того, вовлечение, вероятно, присутствует, когда угол между основанием простаты и везикулой уничтожен.
Когда наружная уретра вовлечена в верхушку, хирургическое иссечение может вызвать сбой сфинктера, что приводит к недержанию мочи.
N-стадии
DWI - лучшая последовательность для обнаружения лимфатических узлов.
Серия T1W полезна для интерпретации контура границы и характеристик сигнала лимфатических узлов.
МР имеет низкую точность для распознавания положительных или отрицательных лимфатических узлов, если характеристика основана только на размерах.
Следующие характеристики считаются подозрительными:
- круглая форма и короткая ось ≥8 мм
- овальная форма и короткая ось ≥10 мм
- неоднородный внешний вид
- нерегулярные поля
Регионарные лимфатические узлы (зеленые) находятся ниже уровня общего подвздошного сочленения и имеют стадию N1:
- тазовая
- подчревная
- крестцовая
- подвздошная (внутренняя, внешняя)
Отдаленные лимфатические узлы (красные) находятся за пределами этих областей и представляют собой метастатическое заболевание M1a:
- аортальная
- подвздошная
- паховая
- надключичная
Доброкачественная гиперплазия предстательной железы
Доброкачественная гиперплазия предстательной железы (ДГПЖ) приводит к образованию хорошо очерченных инкапсулированных узелков в переходной зоне.
Некоторые из этих узелков имеют плотную строму с низкой интенсивностью сигнала T2W и низким ACD (желтая стрелка).
Поражение левой периферической зоны было классифицировано как PI-RADS 5 (красная стрелка). МРТ-целенаправленная биопсия показала Глисон 3 + 4.
Наиболее важной характерной особенностью, позволяющей отличить узлы ДГПЖ от злокачественного образования, является, как правило, четко определенная и четко очерченная морфология, интерпретируемая в осевом, корональном и сагиттальном рядах.
Гипоинтенсивные узлы ДГПЖ Т2 могут быть менее четко очерчены в пределах переходной зоны и могут демонстрировать некоторую степень ограниченной диффузии. Кроме того, эти узелки имеют тенденцию рано и интенсивно усиливаться на DCE, что затрудняет окончательную характеристику.
Здесь пациент с ДГПЖ в переходной зоне рассматривается как гетерогенная строма с большой кистозной областью (стрелка).
Биопсия показала хронический доброкачественный простатит.
Простатит
Простатит является распространенным явлением у мужчин и может возникнуть при отсутствии какой-либо истории болезни или симптомов.
Простатит и другие доброкачественные признаки, такие как фиброз, рубцы, атрофия и пост-биопсийное кровоизлияние, могут имитировать рак предстательной железы в периферической зоне, поскольку все они присутствуют в качестве очага низкого сигнала на ADC.
Однако доброкачественные признаки в основном представлены в виде полос или клиновидных или диффузных областей с низкой интенсивностью сигнала, в то время как рак предстательной железы имеет более круглую или каплеобразную форму.
Гипоинтенсивность при ADC при простатите обычно не сопровождается гиперинтенсивностью в серии DWI с высоким b-значением.
Также значения ADC при раке предстательной железы имеют тенденцию быть ниже, чем уровни ADC при простатите.
На DCE наблюдается усиление, что не помогает при дифференциации.
В случае хронического воспаления могут наблюдаться конкордантный фиброз и очаговая атрофия, что проявляется как очаговая ретракция нормальной анатомической выпуклости периферической зоны.
Здесь мы видим различия между простатитом (изображения слева) и раком простаты (изображения справа).
Слева
На изображениях слева показана клиновидная область умеренной гипоинтенсивности на T2W и ADC без согласованного высокого сигнала на DWI, расположенная дорсально в правой периферической зоне средней части предстательной железы (желтая стрелка).
Это было интерпретировано как очаговое воспаление (категория PI-RADS 2).
Биопсия не выполнена.
Справа
На изображениях справа показан клинически значимый рак простаты с плохо определенной зоной выраженной гипоинтенсивности на T2W и ADC и высокой фокусной интенсивностью сигнала на DWI дорсально в левой периферической зоне (категория 4 PI-RADS).
МРТ-целевые биопсии показали балл по Глисону 4 + 3.
Изображения показывают двусторонние клиновидные, резко отграниченные гипоинтенсивные поражения в периферической зоне с минимальным низким сигналом ADC.
Эти данные можно рассматривать как доброкачественные признаки, то есть простатит.
Биопсия показала очаговое воспаление с гиперплазией желез.
Изображения T2W показывают диффузно гипоинтенсивную периферическую зону. ADC не показывает никаких очагов со значительной низкой интенсивностью сигнала. DWI гиперинтенсивен с обеих сторон. Значение ADC было 830.
Это было интерпретировано как доброкачественные признаки (категория 2 PI-RADS) и диагностировано как хронический простатит.
Биопсия показала очаговый хронический активный простатит и отсутствие злокачественных новообразований.
Объем простаты и плотность ПСА
Объем простаты определяет возможность внешней лучевой терапии, которая может быть выполнена до объема 55 куб.
Значения плотности ПСА ≥ 0,20 способствуют подозрению на клинически значимое злокачественное новообразование простаты.
В этом случае размеры простаты составляют 36 x 50 x 60 мм (AP x LR x CC). В результате получается объем 0,52 х (3,6 х 5,0 х 6,0) = 56,2 куб.
Уровень ПСА у этого пациента составил 5. Плотность ПСА составляет 5: 56,2 = 0,09. Это низкая плотность ПСА, и у этого пациента, вероятно, нет клинически значимого злокачественного новообразования.
МР протокол
Осевое сканирование перпендикулярно стенке прямой кишки, чтобы уменьшить эффекты частичного объема на дорсальных границах.
Угол плоскости изображения, местоположение и толщина среза для всех последовательностей (T2W, DWI и DCE) идентичны, что облегчает корреляцию и синхронизированную прокрутку.
Спазмолитики
Спазмолитические средства могут быть рассмотрены до обследования, чтобы уменьшить движения тонкой и толстой кишки.
Воздух и кал в прямой кишке могут ухудшить оценку диффузии.
На снимках изображен пациент, который не получил никакой подготовки до МР-обследования. Наличие воздуха и стула в прямой кишке вызывает дискретные линейные артефактные искажения в области предстательной железы, ограничивая диагностическую точность серий DWI и ADC.
Вот пример пациента, которому сделали минимальную подготовительную клизму, назначенную за несколько часов до обследования. Это привело к эвакуации прямой кишки. Хотя клизма может вызывать перистальтику прямой кишки, артефактов у этого пациента не наблюдалось.
T1W
T1W-изображения определяют наличие пост-биопсийного кровоизлияния.
Вот изображения пациента с гематомой после систематической биопсии под руководством TRUS 3 неделями ранее. Высокая интенсивность сигнала на изображениях T1W в правой периферийной зоне, с небольшим уменьшением сигнала на изображениях T2W и отсутствие ограниченной диффузии на DWI / ADC (желтая стрелка).
Кроме того, в передней части переходной зоны было выявлено подозрительное повреждение с низкой интенсивностью сигнала на T2W и ADC и высокой интенсивностью сигнала на DWI (черная стрелка). Это поражение показало 3 класс (балл Глисона 4 + 3) после биопсии, направленной на МРТ.
Большое поле зрения до бифуркации аорты помогает оценить вовлечение внебрюшинных и тазовых лимфатических узлов и костную метастатическую болезнь (стрелка на рисунке).
T2W
Последовательности T2W FSE высокого разрешения получены в осевой и сагиттальной плоскостях. Изображения T2W показывают анатомическую информацию о нормальной и аномальной ткани предстательной железы.
Дополнительные приобретения 3D T2 могут быть использованы для реконструкции во всех трех анатомических плоскостях и потенциальных радиотерапевтических целях.
DWI
Эта последовательность должна содержать как DWI, так и карту ADC. Диффузное ограничение присутствует, когда поражение с высоким сигналом DWI соответствует слабому сигналу на карте АЦП, которая сильно коррелирует со злокачественными клетками.
Точное значение АЦП поражения обратно коррелирует с вероятностью злокачественного поражения.
Высокие значения b необходимы для создания высокого отношения сигнал / шум. Рекомендуемое значение b составляет не менее 1400.
Обратите внимание на разницу между изображениями B1000 и B1400.
MR / US биопсия под контролем слияния передней части предстательной железы продемонстрировала Gleason 3 + 4.
DCE
Серии динамического усиления контраста часто неспецифичны, и роль DCE в классификации PI-RADS ограничена.
Рак простаты может выявить раннее и повышенное усиление, но также и нормальное усиление по сравнению с нормальной тканью предстательной железы. Отсутствие улучшения не исключает злокачественности, и усиление может быть результатом острого или хронического воспаления.
DCE имеет дополнительное значение в подтверждении подозрительных видимых повреждений на последовательностях T2W и DWI / ADC и помогает в дальнейшей дискриминации в двусмысленных повреждениях на последовательностях T2W и DWI / ADC (см. Классификацию PI-RADS).
Тайминг
Изменения после биопсии, то есть кровоизлияние и воспаление, обычно локализуются в периферической зоне или в семенных пузырьках. Эти изменения могут отрицательно повлиять на интерпретацию многопараметрического МРТ, тогда как интенсивность сигнала может быть изменена.
Поскольку эти изменения имеют тенденцию уменьшаться с течением времени, интервал времени между биопсией и МРТ, по крайней мере, 6 недель или дольше, рекомендуется в руководстве PIRADS.
В современной повседневной практике существует тенденция выполнять многопараметрическую МРТ до получения биопсии, которая, следовательно, решает эту проблему.