КТ органів грудної порожнини ОГК легені середостіння грудна клітка - високоінформативне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому СКТ МСКТ МДКТ CT


КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка)

1250 грн.

КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) з контрастом

2700 грн.

Запис диску - 50 гривень.

Друк плівки - 200 гривень.

ВСІ ЦІНИ

kt legeni 1

Кращі лікарі, що таке, що показує, як робиться, все що необхідно знати і як допомагає діагностувати хворобу, вся інформація у Хмельницькому: ✓відгуки ✓адреси ✓телефони ⭐⭐⭐⭐⭐

Діагностика коронавірусу, ковіду, коронавірусної хвороби 2019 (СOVID-19) - Наказ 552 МОЗ.

На 4-5 день хвороби Ковіду, Коронавірусу, незважаючи на превентивне лікування, потрібно зробити КТ легень! НЕ РЕНТГЕН, НЕ УЗД І НЕ ФЛЮОРОГРАМУ - їх діагностична цінність при ковідній пневмонії мінімальна, а КТ ЛЕГЕНЬ! КТ дозволяє визначити обсяг ураження легень, ступінь тяжкості та стадію ковідної пневмонії, що прямо впливає на тактику лікування!

Діагностика коронавірусної хвороби «коронавірусу» повинна бути заснована на клінічних даних і результатах КТ комп'ютерної томографії легенів, які досить патогномонічні для постановки діагнозу «професор Олександр Кухарчук».

covid 1

Вітаю всіх моїх друзів!
Ще раз звертаюся до лікарів та пацієнтів - Ковідної пневмонії на рентгені не видно! Тому на 4-5 день хвороби навіть при негативному ПЦР тесті, але при підозрі на Ковід потрібно робити КТ легень!
Неправильний діагноз = неправильне лікування!
Ось приклад: перше фото - рентген, діагноз "бронхіт". За один день ( !!! )"палиця" штовхнула пацієнта на КТ (фото 2 і 3) - важка ковідна пневмонія, підозра на тромбоболє відділення кінцівкової артерії (КТ було зроблено без контрасту). І - фото 4 - як доказ підозри на тромбоболю, кровопролиття. Ось вам і бронхіт...
І насамкінець, ще раз! Якщо я напишу: "Термінова госпіталізація потрібна, коли до мене звертаються пізно! ", пацієнта потрібно негайно госпіталізувати, швидкою!!!
Всім здоров'я, удачі та успіхів!
covid 2
covid 3
covid 4

Oleksandr Kukharchuk:

Всім привіт, друзі!

ЗВЕРНЕННЯ ДО СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ

Ви, шановні, безумовно, хороші фахівці і професіонали - в звичайному житті. Але в умовах пандемії все змінилося - весь Ваш досвід, як і особисто мій, вже нічого не означає ... Все підручники, монографії, керівництва - коту під хвіст! Всі порівняння з MERS і SARS-CoV-1 - туди ж!

ПЛР і ІФА - так потрібні, але вони вам ніколи не покажуть, що відбувається в легенях! А значить, лікувати ви будете наосліп ... За останні 10 днів (!!!) я відправив (з руганью, з неодноразовим повторенням мого вимоги зробити КТ негайно) більше 150 чоловік. У 137 з них не було задишки, не було респіраторних симптомів. Скарги обмежувалися слабкістю, швидкою втомлюваністю, гіпотермією (від 35.3 до 36.4) вранці, яка змінювалася помірним підвищенням температури (37.1-37.6) до вечора і підвищеною пітливістю, безсонням. Вік - від 30 до 49 років!

Колеги, такого пацієнта - терміново на КТ! Серед 147 пацієнтів, яких з такими симптомами я змусив пройти КТ, ковід-пневмонія різного ступеня тяжкості (максимум була поразка 40% легеневої паренхіми, мінімум - 3%) була виявлена у 145! Ще у двох хворих КТ зафіксувала ознаки резорбції - консолідацію і освіту фіброзних тяжів.

Не пропускайте такі випадки, дорогі колеги! І особливу увагу - на сім'ї, де старі батьки живуть з уже сімейними дітьми. Тут вам і група ризику, і взаємне зараження і безсимптомний перебіг ... Не буває так, щоб в такій сім'ї хтось взагалі не інфікувалася, але майже 100%, що з цієї родини йде в школу або дитячий садок безсимптомний розповсюджувач інфекції ...

Колеги, пам'ятайте будь ласка, що Ваш особистий лікарський досвід, як і мій, в умовах пандемії не означає НІЧОГО. Нам потрібно вчитися заново, вчитися на ходу, бігом, але при цьому допускаючи якнайменше помилок і враховувати помилки інших ...

Не чекайте вказівок міністерств і міністерських Протоколів - ви не їм давали присягу, ви давали клятву допомагати стражденним людям ...
Включайте співчуття і інтуїцію, є сумніви - на КТ !!!

Комп'ютерна томографія - основний і найбільш ефективний спосіб виявлення хворих коронавірусною інфекцією ковід. Таку точку зору, як пише агентство новин "Москва", висловила головний лікар міської поліклініки № 3 м Москви, кандидат медичних наук Олена Самишина.

За її словами, тестування не завжди дає позитивні результати на коронавірус. Але і при негативному результаті у пацієнтів можуть бути присутніми явні клінічні ознаки вірусної пневмонії. І тільки КТ - діагностика допомагає підтвердити присутність інфекції в організмі. За словами Самишиної, вона виявляє характерний симптом - "ефект матового скла".

Лікар пояснила, що таким чином можна виявити одну з чотирьох стадій пневмонії. Якщо пневмонія першої і другої стадії, то пацієнта можуть залишити лікуватися вдома, а при третій або четвертій - госпіталізують.

Проводимо комп’ютерну томографію (КТ) легень - високочутливий метод дослідження для виявлення змін у легенях, зокрема пневмонії, при коронавірусі, ковіді.

Європейські й американські колеги радіологи повідомляють про ефективність точного раннього виявлення запалення легень, викликаного COVID-19, коронавірусом, ковідом за допомогою КТ. А також наукові публікації про те, що цей метод діагностики корелює з лабораторними дослідженнями COVID-19.

Переклад китайського довідника по боротьбі з COVID-19. У довіднику викладено досвід щоденної роботи лікарів Першої клінічної лікарні Медичного факультету університету Чжецзян (FAHZU). Перекладено українською мовою командою медичної мережі «Добробут».

Рентгенологічні ознаки COVID-19

КТ ОГК має велике значення при діагностиці COVID-19, моніторингу терапевтичної ефективності та оцінці готовності пацієнтів до виписки. КТ з високою роздільною здатністю є вкрай бажаним. Портативний рентген грудної клітки корисний для важкохворих пацієнтів, які нерухомі. КТ для базової оцінки пацієнтів із COVID-19 зазвичай проводиться в день прийому, або якщо ідеальна терапевтична ефективність не досягнута, його можна повторно проводити через 2 - 3 дні. Якщо симптоми є стабільними або покращуються після лікування, то КТ грудної клітки можна переробити через 5 - 7 днів. Щоденні рутинні портативні рентгенограми грудної клітки рекомендуються критично хворим.

COVID-19 на ранній стадії часто представляє мультифокальні плямисті тіні або картину розбитого скла, розташовані на периферії легені, субплевральній ділянці та обох нижніх долях на КТ грудної клітки. Довга вісь ураження здебільшого паралельна плеврі. Потовщення міждолевої перегородки та внутрішньдольове інтерстиційне потовщення, яке називається "патерн шаленої бруківки", спостерігається при деяких картинах битого скла. В невеликій кількості випадків можуть виявлятися солітарні, локальні ураження або вузлові ураження, що розподіляються у відповідності з бронхом із зміною непрозорості битого скла. Прогресування хвороби здебільшого відбувається протягом 7-10 днів із збільшенням щільності уражень порівняно з попередніми зображеннями та консолідованими ураженнями із ознакою повітряної бронхограми. У критичних випадках може спостерігатися подальше збільшення консолідації, при цьому вся площа легенів демонструє затемнення, яке відоме як "біла легеня". Після полегшення стану картина битого скла може бути повністю відсутня, а деякі консолідаційні ураження залишать фіброзні смуги або субплевральну ретикуляцію. Пацієнтів із множинним лобулярним ураженням, особливо тих, у кого ураження обширні, слід спостерігати щодо загострення захворювання. Тих, хто має типові КТ-ознаки, слід ізолювати та проводити постійні тести на виявлення нуклеїнової кислоти, навіть якщо тест на нуклеїнову кислоту SARCoV-2 негативний.

covid 1

Характерні ознаки COVID-19 на знімках КТ:

Рис. 1, Рис. 2: осередкові субплевральні фокуси ущільнення по типу «матового скла»;

Рис. 3: вузли та вогнищева ексудація;

Рис. 4, Рис. 5: багатовогнещеві ущільнення на уражених ділянках;

Рис. 6: дифузні ущільнення, «біла легеня».

КТ легенів - це безболісна процедура, за допомогою якої за короткий проміжок часу можна визначити наявність або відсутність у пацієнта цілого ряду захворювань, включаючи онкологічні.

У медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностіка» використовується новий сучасний 64-зрізовий сканер Philips Brilliance, який дозволяє виявляти набагато більш дрібні вузлики і пухлини, ніж стандартний рентген грудної клітини.

Показання до проведення КТ легенів

 • діагностика пневмонії, абсцес легень, плеврит, емпієма плеври, медіастиніт, перикардит тощо;
 • діагностика при підозрі на туберкульоз;
 • діагностика та моніторинг раку легень, метастазів, доброякісних утворень;
 • бронхоектатична хвороба;
 • патологія судин;
 • травми грудної клітки;
 • тромбоемболія легеневої артерії;
 • сторонні тіла дихальних шляхів;
 • якщо пацієнт палить;
 • при частому тривалому знаходженні в прокурених приміщеннях (ресторанах, барах і т.д.);
 • при частому контакті з іншими речовинами що викликають рак (такими як, наприклад азбест, рабон).

Ці захворювання часто  супроводжуються такими симптомами:

 • біль в грудній клітці;
 • утруднення дихання;
 • кровохаркання;
 • загальна слабкість, інтоксикація, пітливість, підвищення температури тіла.

КТ широко використовується в онкології як для первинної діагностики новоутворень, так і для визначення стадії патологічних процесів та виявлення метастазів. КТ використовується при плануванні оперативного втручання, а також для контролю лікування та динамічного спостереження. Можливість створення 3D моделей ділянки, що обстежується дозволяє лікарям проводити детальну діагностику та планувати об′єм оперативного втручання. А це суттєво підвищує ефективність лікування.

Пацієнтам, які знаходяться в групі ризику, наступний скринінг рекомендується проводити з інтервалом в 1-2 роки. Це важливо для здоров'я пацієнта, так як відсутність онкологічного захворювання в даний момент не означає, що воно не буде розвиватися в майбутньому і якщо людина продовжує перебувати в групі ризику, то для виявлення захворювання на ранній стадії, необхідно регулярне обстеження.

Протипоказання до проведення КТ легенів

Так як у нашому діагностичному центрі використовується найсучасніше обладнання, і промені низької інтенсивності, негативний вплив на організм зведено до мінімуму. Можлива незначна алергічна реакція на контрастну речовину, проте вона застосовується не у всіх випадках.

Основними протипоказаннями до проведення КТ легень є:

 • вагітність або годування грудьми. Якщо ви все ж пройшли процедуру при годуванні грудми, не годуйте ними немовля як мінімум добу.
 • підвищений рівень креатиніну в крові;
 • цукровий діабет (II типу);
 • тиреотоксикоз.

Зробити записатись пройти КТ легенів легень у Хмельницькому можна в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо Вас за адресою:  м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 (біля Філармонії, приміщення старого пологового будинку).

Процедура проведення КТ легенів

Під час процедури пацієнт лежить на столі комп'ютерного томографа на спині. Щоб пацієнту було зручно перебувати в нерухомому стані потрібному положенні, можуть бути застосовані подушки і ремені. Далі стіл буде рухатися в отвір сканера, який має круглу форму. Новий сучасний комп'ютерний томограф Philips Brilliance оснащений інноваційною технологією Essence, яка значно скорочує час обробки зображень і як наслідок час перебування пацієнта в сканері. Крім того, ця технологія дозволяє використовувати випромінювання низької інтенсивності, що теж сильно знижує ризики для здоров'я. Весь час пацієнт виконує вказівки лікаря-радіолога. Не дивлячись на те, що лікар і пацієнт будуть перебувати в різних кімнатах, вони зможуть чути один одного через спеціальне переговорний пристрій і бачити через вікно між приміщеннями. Для отримання найбільш якісних зображень в моменти знімків пацієнтові треба буде затримувати дихання на кілька секунд. Протягом коротких проміжків часу частини тіла пацієнта будуть закриті сканером. Так як він відкритий з обох сторін, пацієнт матиме можливість бачити все, що відбувається. Зазвичай вся процедура займає не більше п'ятнадцяти хвилин.

Чому своєчасна КТ легенів дуже важлива

Рак легенів є основною причиною смерті від раку в Україні. Від цієї хвороби щороку помирає більше людей, ніж від раку молочної залози і простати разом узятих. Довічний ризик розвитку інвазивного раку легенів досить високий - 1 до 18 у чоловіків і 1 до 19 у жінок.

Підраховано, що понад 80% випадків раку легенів можна вилікувати, якщо виявити його на ранній стадії. На жаль, тільки 15% всіх випадків раку легенів розпізнають на даному етапі, тому дуже важливо виявити хворобу саме на ранній стадії, поки вона локалізується в легенях і не поширилася на інші органи. Якщо пухлина виростає до 3 см. І більше, шанс на одужання різко знижується. Якщо пухлина поширюється на ділянки поза легенями, виживання становить лише 3%, у порівнянні з 48%, якщо пухлина тільки в легенях. Комп'ютерна томографія легенів за допомогою сучасного апарату Philips Brilliance 64 дозволяє виявляти злоякісні утворення розміром істотно менше 3 см. При виявленні пухлини на ранніх стадіях, вона може бути видалена, перш ніж пошириться на інші органи.