КТ-ангіографія аорти черевної порожнини тазу - високоінформативне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому СКТ МСКТ МДКТ CT


Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря

kt angografya aorti

КТ-ангіографія аорти, черевної порожнини, тазу

3050 грн.

Запис диску - 50 гривень.

Друк плівки - 200 гривень.

ВСІ ЦІНИ

Кращі лікарі, що таке, що показує, як робиться, все що необхідно знати і як допомагає діагностувати хворобу, вся інформація у Хмельницькому: ✓відгуки ✓адреси ✓телефони ⭐⭐⭐⭐⭐

КТ-ангіографія аорти - це дослідження, яке за допомогою введеної у вену контрастної речовини дозволяє візуалізувати будову артеріального русла. Саме аорта є найбільшою артерією в організмі і відповідає за доставку збагаченій киснем крові по усьому тілу.

Завдяки КТ-ангіографії можна виявити природжені і придбані патологічні зміни аорти і її гілок, а також визначити проблеми з потоком крові через аорту.

Медичний центр МРТ і КТ «Ультрадіагностіка» пропонує зробити високоточну КТ-ангіографію аорти на новому апараті Philips Brilliance. Це 64-канальний сканер, що дозволяє отримувати сотні тонких анатомічних зрізів з подальшим 3D-моделюванням. При проведенні дослідження можна виявити аномалії розвитку, запалення, тромбози, ушкодження, атеросклеротичні зміни.

Показання до проведення КТ-ангіографії аорти

  • аневризми аорти;
  • розшарування аорти та частковий її розрив з утворенням гематом;
  • тромбоз;
  • запалення аорти;
  • пухлини з інвазією в судини;
  • вроджені вади розвитку;
  • пошкодження аорти при травмі;
  • сильний біль у грудях.

Протипоказання до проведення КТ-ангіографії аорти

Комп'ютерна томографія протипоказана при вагітності, незалежно від її терміну, оскільки дослідження може завдати шкоди плоду. Якщо у вас є підозри на вагітність, повідомите нашого лікаря.

Ця процедура не може бути проведена, якщо маса тіла пацієнта перевищує допустимий максимум. Для нашого апарату обмеження по вазі складає 200 кг.

Оскільки комп'ютерна томографія аорти проводиться з контрастуванням, існують також протипоказання для введення контрастної речовини:

  • при алергічній реакції на контрастну речовину, у тому числі на її головний компонент - йод;
  • при нирковій недостатності, оскільки нирки безпосередньо беруть участь у виведення контрасту з організму;
  • при годуванні грудьми, оскільки при дослідженні контрастна речовина потрапляє в грудне молоко, тому не потрібно годувати грудьми дитину упродовж 48 годин після процедури;
  • при важкому стані пацієнта;
  • за наявності проблем із здатністю крові згущуватися;
  • при цукровому діабеті (II типу);
  • при тиреотоксикозі;
  • при підвищеному рівні креатиніну в крові.

Підготовка до проведення КТ-ангіографії аорти

Перед проведенням основної процедури, лікар-радіолог може провести додаткові дослідження, такі як, наприклад перевірка кров'яного тиску, рівня цукру і креатиніну в крові, електрокардіограма. Повідомте нашого лікаря:

  • якщо Ви вагітні;
  • якщо у Вас є алергічна реакція на контрастну речовину або йод;
  • якщо у Вас алергія на які-небудь ліки;
  • про усі ліки, які ви приймаєте (включаючи трав'яні препарати);
  • якщо у вас були проблеми із здатністю згущуватися крові;
  • якщо Ви страждаєте хронічною нирковою недостатністю.

За 4-6 годин до проведення цього дослідження забороняється їжа.

Процедура проведення КТ-ангіографії аорти

Комп'ютерна томографія-ангіографія виконується із застосуванням спеціального барвника (контрастної речовини), який вводиться внутрішньовенно. У медичному центрі МРТ і КТ "Ультрадіагностика" використовується новий сучасний інжектор Ulrich, німецького виробництва, за допомогою якого ця речовина буде введена безболісно і в строго потрібній кількості. Стіл комп'ютерного томографа, на якому лежить пацієнт, здійснюватиме поступальну ходу в центр кільцеподібного сканера. Усією процедурою управляє лікар-радіолог з суміжної кімнати.

Він спостерігає за процесом дослідження через скло. Сучасний комп'ютерний томограф Philips Brilliance 64 оснащений переговорним пристроєм з двостороннім зв'язком і спеціальною тривожною кнопкою, яка знаходиться у пацієнта і може бути використана при непередбаченій екстреній ситуації для виклику лікаря. Пацієнта попросять кілька разів затримати дихання. Це робиться для отримання максимально якісних знімків. Зазвичай тривалість усього дослідження не більше однієї години.

Після процедури слід пити якомога більше рідини для швидкого виведення контрастної речовини з організму.

Показаннями до проведення КТ-ангіографії судин малого тазу

  • наявність у пацієнта клінічних симптомів тромбозу клубових судин;
  • функціональні порушення з боку органів малого тазу;
  • підозра на аномалії розвитку судин або синдром Лериша

Обстеження проводиться при злоякісних і доброякісних пухлинах в малому тазі, які потенційно можуть порушувати прохідність судин в цій області. КТ-ангіографія нерідко є важливою ланкою передопераційної підготовки і контролю стану судин після проведеного лікування.

Що таке КТ-ангіографія судин черевної порожнини

КТ-ангіографія - це дослідження судин черевної порожнини з контрастним підсиленням. За допомогою рентгенівських знімків, виконаних в різних площинах, вдається провести реконструкцію судинної мережі черевної порожнини на екрані комп'ютера. Застосовується для діагностики патології черевної аорти та її гілок: селезінкової артерії, чревного стовбура, ниркових артерій, верхньої та нижньої брижових артерій.

Зробити записатись пройти КТ, МСКТ, МДКТ ангіографію аорти у Хмельницькому можна в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо Вас за адресою:  м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 (біля Філармонії, приміщення старого пологового будинку), та м. Хмельницький вул. Плотська 1 (на території Хмельницької  обласної лікарні).

В яких випадках призначається комп'ютерна ангіографія судин черевної порожнини

КТ-ангіографія показана при підозрі на судинну патологію. Клінічно вона може проявлятися розлитий біль у животі неясного походження, картиною «гострого живота» або протікати безсимптомно. Зазвичай такі хворі звертаються до хірургам.

За допомогою КТ-ангіографії діагностують синдром Лериша – захворювання, що вражає чоловіків старшої вікової групи. Воно проявляється кульгавістю, імпотенцією і відсутністю пульсу на судинах нижніх кінцівок. Захворювання пов'язане з тромбозом черевної аорти в місці її поділу на дві гілки, з яких беруть початок стегнові артерії. Останні живлять нижні кінцівки.

Нерідко КТ-ангіографія застосовується для діагностики невідкладної судинної патології, наприклад, тромбозу брижових або ниркових судин. Клініка у цьому випадку буде нагадувати гострий апендицит або перитоніт неясного походження. При судинному тромбозі операція нерідко зводиться до постановки стента без видалення органу. Тому КТ-ангіографію в цьому випадку потрібно робити негайно, поки не почався некроз тканин внаслідок відсутності кровообігу.