Ендоскопія шлунково-кишкового тракту зробити записатись пройти відгуки Хмельницький

Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря

Відеоезофагогастродуоденоскопія

1100 грн.

Відеоезофагогастродуоденоскопія 

з внутрішньовенною седацією або медикаментозний сон

3500 грн.

Ендоскопічна біопсія стравоходу з гістологією.

900 грн.

Ендоскопічна біопсія шлунка з гістологією.

900 грн.

Ендоскопія шлунково-кишкового тракту записатись пройти у ХмельницькомуЕндоскопія шлунково-кишкового тракту, а саме стравоходу, шлунку та початкового відділу тонкого кишечника - дванадцятипалої кишки алгоритм діагностичної процедури.

Ендоскопія шлунка (ФГС, фіброгастроскопія, гастроскопія)  – ендоскопічне дослідження шлунка. Ендоскопічний зонд вводиться через стравохід у порожнину шлунка. ФГС показує мінімальні патології, які виявляються з допомогою неінвазивних методів дослідження. Під час ФГС шлунка можуть бути взяті зразки тканини для біопсії, а також проведені лікувальні заходи: видалення новоутворень, усунення кровотеч.

ФГС гастроскопія шлунка

Показання

  • Біль у ділянці живота різної інтенсивності та періодичності.
  • Здуття живота, метеоризм, дисфагія.
  • Нудота, відчуття тяжкості у шлунку.
  • Постійне блювання, відрижка, печія, діарея чи запор.
  • Загальна слабкість, невмотивована втрата ваги.

Проведення процедури

Хворий лежить на лівому боці, в ротову порожнину вводиться загубник, щоб не пошкодити гнучкий шланг. Лікар повільно вводить пристрій, проводить огляд, проводить необхідні дії. досліджуваним органам. Маленький діаметр трубки 9,8 мм забезпечує максимальний комфорт. обстеження та мінімальний ризик розвитку ускладнень. Додатково під час процедури може бути проведена біопсія уражених та підозрілих ділянок для гістологічного дослідження.

Якщо ендоскопія проводиться під загальним наркозом, за станом пацієнта обов'язково спостерігає анестезіолог протягом процедури і після неї, до закінчення дії наркозу.

Після ФГДС не можна приймати їжу та пити протягом 1-2 годин. Згодом, якщо спостерігатиметься першіння в горлі, то не вживайте твердої їжі.

Тривалість процедури – від 5 до 30 хвилин.

Особливості процедури ендоскопії шлунка

Гастроскопію шлунка важко назвати приємною процедурою. У деяких випадках, особливо коли йдеться про маленьких пацієнтів, є ймовірність того, що пацієнт почне мимоволі рухатися під час ФГС, що може призвести до травм внутрішніх органів. Якщо у пацієнта виявляється низький больовий поріг, без якісного знеболювання доводиться припиняти обстеження передчасно.

Виконання ендоскопії шлунка під загальним наркозом – це вихід у багатьох ситуаціях. Пацієнт на невеликий проміжок часу поринає в медикаментозний сон, не відчуває неприємних відчуттів та болю. Він спокійний, розслаблений, не відчуває стрес та хвилювання.

Під час обстеження під наркозом лікар-ендоскопіст може ретельно обстежити патологічні області, провести додаткові медичні маніпуляції: взяти біопсію, зупинити кровотечу, видалити новоутворення тощо.

Підготовка до ФГС під наркозом

Попередня діагностика: загальний та біохімічний аналіз крові, коагулограма, резус фактор, флюорографія, електрокардіограма.

За 2 доби до процедури відмовитись від застосування аспірину, залізовмісних та нестероїдних протизапальних препаратів (за погодженням з лікарем).

Протягом 2-3 діб до дослідження дотримуватися дієти, що щадить.

Останній прийом їжі перед дослідженням не пізніше ніж за 10-12 годин.

У день обстеження не палити, не приймати ліки (за згодою з лікарем).

Гастроскопія шлунка під наркозом проводиться під контролем анестезіолога, він стежить за станом пацієнта аж до закінчення дії наркозу.

Протипоказання ФГС під наркозом

  • Аневризм великих судин.
  • Порушення серцевого ритму та мозкового кровообігу.
  • Захворювання дихальної системи, що викликають проблеми з диханням.
  • Вагітність.
  • Вік до 3 років.
  • Психоневрологічні порушення та епілепсія.
  • Підвищений внутрішньочерепний тиск.
  • Аллергия на анестетики.