Лікар уролог

Прийом проведення УЗД діагностики призначення лікування

Монастирський Володимир Миколайович - головний уролог хмельницької області доктор медичних наук професор кафедри хірургії післядипломної освіти лікарів.

1000 грн.

Прийом призначення лікування

Монастирський Володимир Миколайович - головний уролог хмельницької області доктор медичних наук професор кафедри хірургії післядипломної освіти лікарів.

800 грн.

Запис на прийом коли варто та з якими симптомами звертатися як проводиться огляд консультація призначення лікування які захворювання лікує Хмельницький

Урологія - це розділ медицини, який займається вивченням, діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань органів сечової системи у жінок і органів сечостатевої системи у чоловіків.

У зв'язку з цим вся урологія ділиться на жіночий і чоловічий напрямок. До жіночих урологічним захворюванням відносяться пієлонефрит (запальний процес у нирках), цистит (запалення сечового міхура), сечокам'яна хвороба (камені сечової системи) і ін. захворювання.

До чоловічих урологічних захворювань можна віднести простатит (запалення передміхурової залози), мочекаменнная хвороба (хвороба супроводжується появою каменів у сечовій системі), аденома простати (доброякісна пухлина простати), уретрит (запалення сечівника), цистит (запалення сечового міхура), пієлонефрит (запальний процес у нирках), орхіт (запальне захворювання яєчка), епідидиміт (запалення придатка яєчка), сексуальна дисфункція, безпліддя та ін. захворювання. Уролог також займається лікуванням інфекцій, що передаються статевим шляхом, таких як хламідіоз, уреаплазмоз, гарднерельоз, генітальний герпес та ряд інших.

Лікар-уролог діагностує і лікує захворювання простати, сечового міхура, сечовивідних шляхів.

Найбільш поширені урологічні захворювання:

 • доброякісна гіперплазія простати;
 • порушення ерекції;
 • простатит;
 • захворювання сечового міхура;
 • нетримання сечі;
 • сечокам'яна хвороба нирок.

Симптоми урологічних захворювань

 • гострий, ріжучий біль під час сечовипускання;
 • переривчасте утруднене сечовипускання;
 • затримка сечовипускання;
 • часті позиви до сечовипускання;
 • нетримання сечі;
 • домішки крові в сечі;
 • нехарактерні виділення з сечовипускального каналу;
 • свербіж і почервоніння шкіри зовнішніх статевих органів;
 • тупий ниючий або різкий біль в промежині;
 • знижена потенція і рання еякуляція.

Що зробить для вас уролог

На первинній консультації лікар-уролог уважно вислухає Ваші скарги, поставить ряд уточнюючих питань. Далі проведе повний лікарський огляд, встановить попередній діагноз і, при наявності гострого захворювання, призначить лікування. Якщо для більш точної діагностики захворювання виникає необхідність проведення додаткових обстежень, на консультації лікар-уролог докладно пояснить Вам, з якою метою вони призначаються, і як правильно до неї підготуватися.

Діагностика відповідно вітчизняних, європейських та світових стандартів і протоколів в урології та онкоурології

Макроматурія або мікрогематурія

КТ є інформативним методом діагностики захворювань сечовидільної системи, що супроводжуються гематурією.

Гіпертонія

Пацієнти молодого віку; неефективне медикаментозне лікування МР- ангіографія та КТ-ангіографія призначаються з метою візуалізації стенозів судин при плануванні хірургічного лікування та ендоваскулярних втручань. МРА ниркових артерій повинна здійснюватись на апаратах експертного класу з індукцією магнітного поля не менше ніж 1,5 T. КTА не поступається за інформативністю МР АГ. КТ (нативне сканування або з використанням РКЗ, залежно від функціонального стану нирок) призначається у разі сумнівних висновків УЗД та нез`ясованої причини обструкції сечовивідних шляхів. МРТ є можливою альтернативою КТ і призначається за наявності протипоказань до застосування контрастуючих засобів.

Ниркова коліка

Нативна КТ є методом вибору в разі виникнення підозри на ниркову коліку. Нативна КТ в усіх випадках завжди дозволяє виявити камінь і рівень блоку, а дослідження з в/в контрастуванням − виключити інші причини обструкції нирки. За наявності ниркової коліки УЗД перевершує за точністю внутрішньовенну видільну урографію, але сутєво поступається за інформативністю КТ.

Конкременти в нирках (за відсутності ниркової коліки)

КТ є базовими методами діагностики із нирково-кам'яною хворобою. КТ − більш чутливий метод для деталізації патологічного процесу. УЗД є менш чутливим методом, ніж КТ. КТ чутлива у візуалізації та оцінці структури ниркових пухлин розміром понад 1,0−1,5 см. Мультифазна МДКТ – оптимальний метод діагностики та стадіювання нирково-клітинної карциноми. За діагностичною ефективністю МРТ (особливо з контрастним підсиленням) не поступається МДКТ. Нативне МРТ призначається за наявності протипоказань до застосування контрастуючих засобів. Метод може надати додаткову інформацію у разі невизначених результатів КТ. Найточніше виявлення рівня і причини обструкції, особливо пухлинного походження, забезпечують КТ або МРТ. При ускланеному клінічному перебігу захворювання та за відсутності ефекту від лікування показана МДКТ із мультифазним котрастуванням (діагностика ниркового сепсису та пієлонефриту). Трансплантація нирки на сучасному етапі проводиться з діагностичним супроводом багатьох променевих методів візуалізації (МР АГ, МДКТ АГ, МРТ, КТ), кожен з яких призначається для вирішення конкретної клінічної задачі.

Пухлини мозкового шару надниркових залоз

КТ та МРТ мають певні переваги в оцінці анатомо-топографічних та структурних особливостей новоутворень. Як КТ, так і МРТ можуть визначати ураження надниркових залоз при синдромі Кушинга. Однак вузлова гіперплазія кори надниркових залоз часто спостерігається як у хворих з АКТГ-залежним, так і у пацієнтів з АКТГ-незалежним синдромом Кушинга. КТ не завжди доволяє відрізнити аденому надниркових залоз від вузлової гіперплазії, тому в подальшому рекомендується дослідження венозної крові при КТ контрастної ангіографії надниркових залоз. Ураження коркового шару надниркових залоз; первинний гіперальдостеронізм (синдром Конна) Н18 КТ і МРТ дозволяють диференціювати односторонню аденому та білатеральну гіперплазію надниркових залоз.

Нирка

Диференціальна діагностика, стадіювання.

КТ, МДКТ − метод вибору у візуалізації, диференціальній діагностиці та стадіюванні злоякісних пухлин нирок. КТ чутлива у виявленні ниркових утворень розміром 1,0−1,5 см та деталізації їх структури. КТ необхідна для визначення місцевого поширення пухлини та обстеження зон ймовірного реґіонарного і віддаленого метастазування. Протягом одного дослідження здійснюється КТ грудної, черевної порожнини, порожнини таза. КТ-урографія більш точна, ніж ВВУ, у визначенні поширення уроепітеліального раку в порожнистій системі нирки та сечоводі. МРТ призначається з метою уточнення даних УЗД та КТ щодо структури, місцевого поширення пухлин та наявності пухлинних тромбів у нирковій та нижній порожнистій венах. МРТ є альтернативою КТ у разі протипоказань до застосування йодовмісних контрастуючих засобів. КТ та МРТ призначаються за наявності клінічних та/або УЗ-ознак локального рецидиву. МРТ не має переваг перед КТ, проте слугує її альтернативою в разі існування протипоказань до застосування йодовмісних контрастуючих засобів.

Сечовий міхур

Диференціальна діагностика, стадіювання.

Візуалізація метастазів у легені. За наявності сумнівних результатів рентгенографії та поширених пухлин (Т3-4) доцільна низькодозова КТ. КТ поступається за специфічністю МРТ, проте може бути альтернативним способом оцінки поширення уроепітеліальних пухлин у порожнистих системах нирок та сечоводах (КТ- урографія). Дослідження доцільно доповнити скануванням грудної порожнини з метою візуалізації легеневих метастазів.

Зважаючи на недостатню чутливість УЗД, за наявності клініколабораторних показань доцільне МРТ. МРТ призначається за наявності клініко-лабораторних та/або УЗ-ознак рецидиву пухлини. Метод також доповнює дані цистоскопії про поширеність патологічного процесу. КТ більш ефективна в оцінці ефективності хіміотерапії у хворих із наявними легеневими метастазами.

Передміхурова Залоза

Диференціальна діагностика, стадіювання.

МРТ забезпечує найточніше визначення місцевого поширення пухлини порівняно з простатектомією. Якщо на підставі УЗД або МРТ виявлено поширення пухлини на органи малого таза, призначається МРТ черевної порожнини. КТ показана в особливих випадках КТ не є інформативною у визначенні місцевого поширення раку передміхурової залози. Дослідження призначається за наявності протипоказань до МРТ з метою деталізації залучення до патологічного процесу органів порожнини таза, черевної порожнини та позаочеревинного простору. Візуалізація метастазів у легені. За наявності сумнівних результатів рентгенографії та наявності поширених пухлин ( Т3-4) доцільна низькодозова КТ. Моніторинг КТ ОГК показаний.

Яєчки

Диференціальна діагностика, стадіювання.

КТ є методом вибору для стадіювання пухлинного процесу й передбачає обстеження органів грудної клітки, черевної порожнини та порожнини таза. МРТ не має переваг перед КТ, проте призначається для обстеження ОЧП i OМТ у хворих із непереносимістю йодовмістного контрасту. Моніторинг КТ та МРТ, КТ є методом вибору для оцінки ефективності лікування, діагностики рецидиву (прогресування) захворювання. Виявлення резидуальних утворень важливе для визначення показань до хірургічного втручання. Зазвичай здійснюється КТ ОГК/ОЧП/ОМТ. МРТ не має переваг перед КТ, проте призначається для обстеження ОЧП і ОМТ у хворих із непереносимістю йодовмістного контрасту.

Лікар в «Ультрадіагностиці» може застосувати повний перелік діагностичних методів і вибрати найкращий у кожному конкретному випадку МРТ, КТ, УЗД і лабораторну діагностику.