Лікування дисплазії шийки матки

Лікування дисплазії шийки матки у Хмельницькому


Мельничук Тетяна Вікторівна

Лікар гінеколог вищої категорії, головний позаштатний онкогінеколог департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА, асистент кафедри акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти Вінницького медичного університету ім. Пірогова, кандидат медичних наук, голова Хмельницького осередку асоціації кольпоскопістів України.

Дисплазія шийки матки - це патологічні зміни клітин, розташованих на поверхні шийки, найчастіша форма передраку шийки матки, проміжного стану між раком і аномальним розвитком клітин, які поки ще не становлять небезпеку. 

Це одне з найбільш поширених передракових захворювань. Тому дуже важливо відвідувати гінеколога планово 2 рази в рік, і, якщо поставлено діагноз дисплазія шийки матки, лікування слід починати негайно.

Види дисплазії шийки матки

Дисплазія 1 ступеня (CIN I) - зміни тільки нижнього шару епітелію.

Дисплазія 2 ступеня (CIN II) - поразка приблизно половини епітеліального шару.

Дисплазія 3 ступеня (CIN III) - вражений епітелій в усіх шарах.

Симптоми дисплазії шийки матки

Початкові ступеня захворювання в більшості випадків безсимптомні і жінка навіть кілька років може не підозрювати про наявність патології. Це стосується жінок, які не відвідують регулярно гінеколога. Якщо ж захворювання прогресує, то картина може бути такою:

  • погане самопочуття жінки, яке вона не в змозі пояснити;
  • підвищення температури тіла;
  • тягнучі болі внизу живота;
  • кров'янисті виділення (поза фізіологічних);
  • виділення з неприємним запахом.

Діагностика та лікування дисплазії шийки матки

Так як дисплазія може переходити в рак при ряді умов, то найважливішим у справі попередження ускладнень є її рання діагностика. У діагностиці цього захворювання використовуються наступні методи:

  • огляд;
  • цитологічне дослідження мазка;
  • кольпоскопія;
  • забір шматочка тканини (прицільна біопсія).

Перед лікуванням дисплазії шийки матки доктор виявляє і усуває її причину (гормональні порушення, інфекції або запальні процеси). Це повинно зупинити розвиток дисплазії в незапущених формах і сприяти рубцювання тканин. У противних же випадках хворим рекомендується оперативне лікування.

Лікування дисплазії шийки матки м. Хмельницький в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо Вас за адресою: м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 - будівля колишнього пологового будинку.