Лікар невропатолог

Прийом огляд консультація призначення лікування

Костюк Олександр Володимирович

Кандидат медичних наук, лікар - невролог вищої категорії, головний невролог Хмельницької області, головний лікар (приймає на Кам'янецькій) з 16:30 до 18:00 кожного понеділка та четверга.

600 грн.

Каневська Галина Володимирівна

Лікар - невролог вищої категорії, провідний кардіо-невролог Західного регіону, нейрофізіолог (приймає на Кам'янецькій) з 9:00 до 14:00 з понеділка по пʼятницю.

500 грн.

Степанюк Людмила Володимирівна

Лікар - невролог вищої категорії (приймає на Пілотській) з понеділка по пʼятницю за запитом на рецепції та можливістю.

500 грн.

Жилюк Галина Іванівна

Лікар - невролог вищої категорії (приймає на Кам'янецькій) з 14:45 до 16:00 з понеділка по пʼятницю.

500 грн.

Запис на прийом коли варто та з якими симптомами звертатися як проводиться огляд консультація призначення лікування які захворювання лікує Хмельницький

Коли потрібно звертатись до невропатолога?

Профілактика та лікування неврологічних захворювань – одна з найгостріших проблем сучасності: за даними Центру громадського здоров’я, нейродегенеративні та цереброваскулярні патології у 2022 році посіли черверте місце серед причин смертності та інвалідності в Україні. У Європі справи не кращі: за статистикою Глобального тягаря хвороб, майже кожна третя смерть у 2022 році припадала на неврологічні патології.

З іншого боку, зростання поінформованості населення про важливість ранньої діагностики та лікування неврологічних розладів виживання хворих після інсульту збільшилося на 26%, а випадків інвалідизації стало майже на 30% менше, незважаючи на зростання захворюваності. Якщо вчасно звернутися за професійною допомогою та дотримуватися рекомендацій невропатолога, з діагнозом зазвичай вдається впоратися та уникнути важких наслідків.

Що лікує лікар невропатолог?

Невропатолог – це лікар, який спеціалізується на хворобах центральної та периферичної нервової системи; для оволодіння цієї спеціальності необхідно два роки навчання в ординатурі після закінчення медінституту. До компетенції невропатолога входить широкий спектр обов’язків, які потребують високої кваліфікації та постійного вдосконалення професійних навичок:

 • діагностика та лікування неврологічних захворювань та ЧМТ;
 • надання екстреної, невідкладної та паліативної допомоги;
 • проведення профоглядів та медкомісій;
 • консультування лікарів з інших спеціальностей;
 • спостереження та реабілітація пацієнтів із хронічними захворюваннями;
 • оповіщення широкої публіки про симптоми неврологічних та способи профілактики.

У великих містах послуги невропатолога потрібні майже всім – від похилого віку з атеросклерозом мозкових артерій до немовлят з родовими травмами. Найчастіше до невропатолога звертаються зі скаргами на головний біль, мігрені, невралгії, біль у спині, викликані здавлюванням нервових корінців та дегенеративними змінами міжхребцевих дисків. Менш поширені нейроінфекції, епілепсії, розсіяний склероз та інші демієлінізуючі захворювання; інсульти та транзиторні ішемічні атаки в наш час трапляються нечасто.

Дитячі невропатологи стикаються з вродженими аномаліями розвитку нервової системи, що викликають порушення поведінки та навчання – дислексія, дискалькулія, СДВГ, розлади аутичного спектру, енурез тощо. Серед патологій похилого віку переважають різні деменції, зумовлені нейродегенеративними процесами – хвороба Альцгеймера, Паркінсона чи Піка, судинні та змішані деменції.

За яких симптомів потрібно звернутися до лікаря невропатолога?

Ранні ознаки неврологічних розладів не прийнято сприймати серйозно: часті головні болі, постійне почуття втоми, порушення сну, слабкість м’язів – типові скарги міського жителя, який страждає від гіподинамії та нераціонального харчування, від яких прийнято відмахуватись. Вам не завадить проконсультуватися з фахівцем, якщо ви стали часто помічати за собою симптоми захворювання нервової системи:

 • головний біль та напади запаморочення;
 • непритомність та переднепритомні стани;
 • швидка стомлюваність, непереносимість спеки та задухи;
 • скутість та дискомфорт у сфері шиї та плечей;
 • стріляючі болі в особі, попереку, кінцівках;
 • порушення зору, слуху та мовлення, зміна голосу;
 • напади судом, тики та гіперкінези;
 • порушення шкірної чутливості, парези та парестезії;
 • зміни м’язового тонусу – спазми чи млявість м’язів;
 • хитка хода та погіршення координації рухів;
 • розлади сну та синдром обструктивного апное;
 • тремтіння повік, підборіддя та кистей рук;
 • ослаблення пам’яті та уваги;
 • часті зміни настрою;
 • проблеми з вираженням думок.

Зіткнувшись з лякаючими симптомами, багато хто замислюється, де знайти хорошого невропатолога і швидко потрапити на прийом без черги та втрати часу. Медична клініка Ультрадіагностика здійснює прийом чотирьма найквалівікованішими невропатологами в Хмельницькій області та місті Хмельницькому

Як відбувається огляд у невропатолога?

Очний прийом невропатолога починається зі збору анамнезу: лікар розпитує пацієнта про його скарги, спосіб життя, перенесені інфекції, травми і збирає повний анамнез. Якщо ви раніше проходили будь-які обстеження з нагоди основного або супутнього хронічного захворювання, візьміть із собою всю медичну документацію.

Для оцінки ризику ускладнень з боку судин вимірюється артеріальний тиск та пульс; при вираженій аритмії та гіпертензії показано консультацію кардіолога. У неускладнених випадках хороший невропатолог ставить діагноз після кількох проблем, але для остаточного прояснення ситуації проводиться фізичний огляд:

 • оцінка положення тіла, балансу та рівноваги;
 • перевірка постави, симетричності та сили мускулатури;
 • дослідження шкірної чутливості та координації рухів;
 • перевірка основних рефлексів та функціональні тести.

Які методи діагностики застосовують у невропатології?

З метою встановлення діагнозу та підбору терапевтичної стратегії призначатися основні обстеження – як лабораторні, так і апаратні. Для такого різнобічного спеціаліста, як невропатолог результати інструментальних досліджень є основним інструментом встановлення діагнозу пацієнтам:

При підозрі на органічне ураження нервової системи або пухлину застосовуються сучасні методики, що візуалізують, – МРТ і КТ. Магнітно-резонансна томографія найінформативніша при патологіях м’яких тканин і особливо гриж міжхребцевих дисків; комп’ютерні томографи, навпаки, краще візуалізують кісткові структури.

Для оцінки інтенсивності кровотоку та дослідження судинних структур головного мозку на предмет оклюзії, тромбозу та анатомічних аномалій рекомендується МРТ ангіографія судин голови та шиї. При підвищеній судомній готовності призначається ЕЕГ виявлення вогнищ патологічної активності та визначення типу епілепсії; тонус м’язів та провідність нервових імпульсів.

При диференціальній діагностиці запальних процесів беруться до уваги результати ОАК та аналізів крові на маркери запалення, а достовірно відрізнити розсіяний склероз від нейроінфекції іноді вдається лише за підсумками мікроскопії спинномозкової рідини, яка береться з місця визначеного по результатам МРТ. Великий список додаткових тестів не вселяє ентузіазму пацієнтам – поневіряння по медустановах мало кого захоплюють. Звернувшись до медичного центру Ультрадіагностика, можна видихнути з полегшенням: всі види МРТ, КТ, рентген, ЕЕГ, УЗД проводяться на місці, у відповідний час та в комфортних умовах.

Якщо хочете поставити запитання лікарю невропатологу, рекомендуємо заздалегідь виписати всі моменти, що вас цікавлять, щоб нічого не забути і зробити консультацію максимально інформативною. Описуючи свої скарги, акцентуйте увагу на інтенсивності та періодичності проявів неврологічного неблагополуччя, а також обставин, за яких з’являються неврологічні симптоми.

Які захворювання лікує невропатолог?

Отримавши направлення на МРТ, багато пацієнтів хочуть отримати ґрунтовну консультацію за результатами обстеження, а не просто забрати поспіхом заповнений протокол, написаний мовою, що вимагає професійної консультації. Медичний центр Ультрадіагностика позбавить вас від сумнівних домислів та тривожного очікування вердикту – пропонуємо обговорити результати обстеження з профільним фахівцем і разом покінчити з усіма страхами.

У медичному центрі Ультрадіагностика приймають найкращі невропатологи України з багатим практичним досвідом та успішною науковою кар’єрою. Заслужені фахівці з неврології прокоментують знімки та дадуть рекомендації щодо продовження діагностичного пошуку та відновлення здоров’я; для початку перерахуємо найпоширеніші неврологічні діагнози:

 • головний біль різної етіології – мігрені, кластерний біль, біль напруги;
 • перепади артеріального тиску та пульсу, пітливість, утруднене дихання;
 • хвороби хребта – корінцеві синдроми, спондилоартроз, протрузії та екструзії;
 • гострі та хронічні порушення мозкового кровообігу;
 • розсіяний склероз та інші демієлінізуючі захворювання;
 • нейродегенеративні захворювання, змішані та судинні деменції;
 • невропатії та невралгії, поліневрити, тунельний та тригемінальний синдром;
 • запальні захворювання ЦНС – енцефаліти, менінгіти, мієліти;
 • пухлини головного мозку та хребта.

Не соромтеся ставити питання невропатологу, щоб розібратися у всіх нюансах – ми поважаємо вимоги пацієнтів та підтримуємо вашу боротьбу за здоров’я, бадьорість духу та активне довголіття. Літнім людям, пацієнтам з метаболічними порушеннями та черепно-мозковими травмами в анамнезі рекомендується проходити щорічні профілактичні огляди невропалога навіть без скарг. 

У медичному центрі Ультрадіагностика ви завжди знайдете професійну лікарську допомогу, та розгляд медичної проблеми. Щоб потрапити на прийом до лікаря, виберіть зручний час та запишіться на консультацію на нашому сайті або за телефоном на сайті. Ми позбавимо вас черг і тяганини – адміністрація та персонал намагаються оточити кожного клієнта турботою та увагою, щоб у вас залишилися тільки позитивні враження від клініки!