Лікування ерозії шийки матки

Лікування ерозії шийки матки у Хмельницькому


П'ятницька Тетяна Володимирівна

Лікар гінеколог вищої категорії, головний позаштатний онкогінеколог департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА, асистент кафедри акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти Вінницького медичного університету ім. Пірогова, кандидат медичних наук, голова Хмельницького осередку асоціації кольпоскопістів України.

Ерозія шийки матки - це дефект покривного епітелію шийки матки, який покриває вагінальну частину матки, що являє собою запальний процес, який супроводжується почервонінням.

Сама по собі ерозія шийки матки - це доброякісне захворювання. Однак несвоєчасність її усунення може погіршити ситуацію і викликати передраковий стан.

Причини виникнення ерозії шийки матки

Ерозія може бути вродженою (яка, як правило, являє собою псевдоерозію, або ектопію) і придбаної (наслідок інфекцій або травми).

Найпоширеніші причини виникнення ерозії шийки матки:

  • захворювання, що передаються статевим шляхом (урогенітальний хламідіоз, трихомоніаз, мікоплазмоз і уреаплазмоз, гонорея, папіломавірусна інфекція, вірус герпесу другого типу, або генітальний герпес);
  • запальні захворювання піхви (вагініти, кольпіти, бактеріальний вагіноз, молочниця);
  • механічна травма в результаті важких пологів, абортів та інших медичних маніпуляцій.

Симптоми ерозії шийки матки

Ситуація з ерозією шийки матки ускладнюється тим, що це захворювання не має яскраво виражених симптомів і в більшості випадків взагалі ніяк себе не проявляє. Але по ходу розвитку ерозії пацієнтки можуть почати відзначати у себе:

  • кров'янисті, а іноді і гнійні виділення між менструаціями;
  • рясні вагінальні виділення з неприємним запахом;
  • більш тривалі і рясні менструації;
  • болі внизу живота під час сечовипускання або статевого акту.

Діагностика ерозії шийки матки

При першому візиті гінеколог зможе поставити Вам діагноз «Ерозія шийки матки». Однак, візуального огляду недостатньо, щоб переконатися в правильності діагнозу і визначитися з тактикою лікування, Вам запропонують здати аналізи:

  • мазки на цитологію;
  • мазки на флору;
  • кольпоскопія.

Лікування ерозії шийки матки

Основа лікування ерозії шийки матки укладена в одночасній роботі з усунення патології в області шийки і цервікальному каналі, а також усунення джерел впливу, які викликали появу ерозійних ділянок.

Лікар, призначаючи лікування, для приведення гормонального фону в норму, прописує схему лікування запального процесу. Всі ці процедури надають м'який вплив на стан епітеліального шару, стимулюючи процес загоєння ерозії.

Лікування ерозії шийки матки м. Хмельницький в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо Вас за адресою: м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 - будівля колишнього пологового будинку.