КТ-мамографія грудей молочних залоз - високоінформативне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому СКТ МСКТ МДКТ CT


Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря

kt mamografya

КТ-мамографія

1350 грн.

КТ-мамографія з контрастом

2950 грн.

Запис диску - 50 гривень.

Друк плівки - 200 гривень.

ВСІ ЦІНИ

Кращі лікарі, що таке, що показує, як робиться, все що необхідно знати і як допомагає діагностувати хворобу, вся інформація у Хмельницькому: ✓відгуки ✓адреси ✓телефони ⭐⭐⭐⭐⭐

КТ-мамографія - це один з найсучасніших методів обстеження  молочної залози.

Перевагами КТ-мамографії є більш висока, у порівнянні з іншими методами візуалізації, деталізація по контрасту, можливість одержати за короткий час велику кількість аксіальних проекцій для планування хірургічного втручання і наступної радіотерапії.

У нашому медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностіка» встановлено новий сучасний томограф Philips Briliance. Це мультідетекторний 64-канальний сканер, дозволяє отримувати сотні тонких анатомічних зрізів досліджуваної ділянки тіла, з можливістю їх подальшого 3D-моделювання.

Показання до КТ молочних залоз

  • необхідність детальної оцінки стану задніх відділів молочних залоз;
  • визначення пухлинної інфільтрації в прилеглі м'язові тканини;
  • визначення дрібних метастазів у вісцеральну плевру;
  • щільна МЗ, яка не підлягає рентгенологічному дослідженню;
  • окультні форми раку, які не діагностуються при мамографії.

Що показує КТ-мамографія

КТ-мамографія являється унікальним (принциповим) методом в диференційній діагностиці при обстеженні змін молочний залози (резекції, мастектектомії), вияленні рецидиву раку, метастазів, поширеності злоякісних процесів, враження прилеглих груп лімфатичних вузлів.

Жировий некроз, локальний фіброз, рубцеві і запальні зміни в молочній залозі значно ускладнюють обстеження хворої при рентгенівській мамографії та УЗД, так як вони з одного боку можуть симулювати наявність пухлини, з іншого боку - пухлинний вузол може бути пропущений на їх фоні. Неможливість проведення компресії молочної залози при запаленні через вираженого больового синдрому також знижує діагностичне значення рентгенівської мамографії.

КТ дозволяє візуалізувати задні (глибокі) відділи МЗ та ретромамарний простір, аксилярні і парастернальні лімфатичні вузли. Діагностика стану молочних залоз заснована на асиметрії в архітектурі тканини і на тому, що пухлинна тканина накопичує контраст. При КТ застосовують зрізи завтовшки 1-5мм.

КТ-мамографія з контрастом

КТ-мамографія з в\в посиленням має найкращу чутливість і спецефічність при патології молочної залози, дозволяє виявити об'ємні утворення: такі як кісти, фіброаденоми, злоякісні новоутворення, малі форми раку.

Чутливість і специфічність КТ-мамографії з внутрішньовенним контрастуванням в діагностиці рецидиву РМЗ становить 97,4% і 98,4%, у той час як рентгенівської мамографії — 23% і 59,1%, а УЗД з допплерографією — 56,4% і 58 , 1% відповідно.

Чутливість і специфічність КТ-мамографії з внутрішньовенним контрастуванням в діагностиці жирового некрозу молочної залози становить 99,2% і 98,9%, у той час як рентгенівської мамографії - 41,3% і 68%, а УЗД з допплерографією - 29,3% і 73,5% відповідно.

Чутливість і специфічність КТ-мамографії з внутрішньовенним контрастуванням в діагностиці метастазів у регіонарні лімфатичні вузли становить 91,6% і 91,4%, у той час як УЗД з допплерографією - 70,8% і 84,6% відповідно.

Зробити записатись пройти КТ, МСКТ, МДКТ мамографію у Хмельницькому можна в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо Вас за адресою:  м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 (біля Філармонії, приміщення старого пологового будинку), та м. Хмельницький вул. Плотська 1 (на території Хмельницької  обласної лікарні).

Процедура проведення КТ-мамографії

КТ проводиться в положенні пацієнтки лежачи на животі на спеціальній підставці із заведеними до переду руками. МЗ вільно розташовуються між валиками, не торкаючись деки столу. Пацієнтці вводиться катетер типа "метелик" в кубітальну вену и проводиться КТ МЗ без контрастування. Ширина зрізу складає 1 мм, крок томографа - 1 мм. Далі, не змінюючи положення пацієнтки, в катетер болюсно, із швидкістю 3 мл/с вводиться контраст кількістю 80-100 мл. Дослідження проводиться на одній затримці дихання для виключення рухів грудної клітки і молочних залоз. Це сприяє уникненню нечіткості отримуємого зображення від рівня остистого відростку VII шийного хребця. Кількість томограм вибирається залежно від конституціональних особливостей пацієнтки. КТ проводиться протягом 17с. В подальшому оцінюється характер контрастування по артеріальній фазі (через 20с), венозній фазі (через 40с) та відстроченій фазі (через 100с від початку введення контрасту) контрастування для диференційної діагностики вузлових утворень молочних залоз. На підставі отриманих даних проводиться побудова мультипланарних та 3D реконструкцій. Для отримання оптимального зображення мікрокальцинатів в молочних залозах рівень вікна необхідно зміщувати в сторону високих значень коефіцієнтів послаблення: +600... +800 HU, ширина вікна +1500... +1800 HU.