МРТ ока і очних орбіт очей - найінформативніше та безпечне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому MRI MRT
Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря
МРТ головного мозку та орбіт спеціалізоване |
2350 грн. |
МРТ головного мозку та орбіт спеціалізоване з контрастом |
3750 грн. |
Запис диску - 50 гривень.
Друк плівки - 200 гривень.
Кращі лікарі, що таке, що показує, як робиться, все що необхідно знати і як допомагає діагностувати хворобу, вся інформація у Хмельницькому: ✓відгуки ✓адреси ✓телефони ⭐⭐⭐⭐⭐
МРТ ока і очних орбіт - це найбільш детальний та достовірний спосіб обстеження очних яблук, м'язів, судин, нервів і всього іншого, що розташоване в просторі між очима і стінками очниць. Найчастіше МРТ очних орбіт призначають для виявлення травм або новоутворень орбіт і очей, патологій або запальних процесів. Так само магнітно-резонансна томографія дозволяє виявити пухлинні утворення в досліджуваній області на самих ранніх стадіях.
Показання для проведення МРТ ока і очних орбіт, очей
- хвороби дегенеративного характеру (наприклад, атрофія зорового нерва);
- в оці або просторі між ним і очницею є сторонні тіла;
- можливість тромбозу судин сітківки або відшарування сітківки;
- запальні процеси в обстежуваній області;
- зміна вмісту очниці після травм;
- крововилив в оці;
- наявність або підозра на новоутворення (пухлини) в оці;
- різке і нез'ясовне порушення зору або інші симптоми в очах (витрішкуватість, біль та інше).
Процедура проведення МРТ ока і очних орбіт, очей
Магнітно-резонансна томографія орбіт є складною процедурою, але при цьому вона не вимагає спеціальної підготовки і проходить без наслідків при дотриманні необхідних правил.
Процедура триває близько 30 хвилин, а із застосуванням контрасту - від 40 хвилин до години. Під час дослідження пацієнт лежить в горизонтальному положенні, в тунелі томографа знаходиться тільки його голова. Для отримання максимально чітких знімків необхідно лежати нерухомо.
Протягом години після проходження обстеження Ви отримаєте результати рентген - знімок, компакт-диск із зображеннями та опис результатів дослідження лікарем.
Зробити записатись пройти МРТ ока і очних орбіт, очей у Хмельницькому можна в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо Вас за адресою: м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 (біля Філармонії, приміщення старого пологового будинку), та м. Хмельницький вул. Плотська 1 (на території Хмельницької обласної лікарні).
МРТ сканування ока і орбіти
- пресептальний (повіка);
- слізна ямка;
- очний;
- м'язовий конус;
- внутрышньоконусний - зоровий нерв/оболонка;
- внутрышньоконусний жир;
- зовнішньоконусний - внутрішньоорбітальний;
- зовнішньоконусний -зовнішньоорбітальний (синус);
- зовнішньоконусний -зовнішньоорбітальний (кістка).
Слізна ямка
Цей утвір є найбільш розповсюдженою пухлиною сльозової залози. Це плеоморфна аденома, що може виглядати дивним, тому що це також найбільш розповсюджена пухлина великих слинних залоз. Це тому, що слізна залоза є модифікованою слинною залозою і вона залучається в багато патологічних процесів, в які залучаються слинні залози. Вона чітко окреслена і доброякісна.
Це інша пухлина. Ви можете бачити велику відмінність. Цей утвір погано окреслений. Ми бачимо, що кістково-мозковий жир крил клиновидної кістки інфільтрований. Утвір проник через кістку у праву скроневу ямку.
Приблизно половина пухлин слізної залози є епітеліальними, а інша половина є лімфомами або лімфоматоїдними утворами.
Тут є лімфома слізної залози. Слізна залоза і кон’юнктива є найбільш розповсюдженими локалізаціями для лімфом ділянки орбіти.
У слізній залозі також можна побачити запальні утвори. Більшість із них є двобічними.
Зовнішньоконусний відділ
Цей відділ найліпше можна розділити на три підвідділи: 1 - Переважно зовнішньоконусний внутрішньоорбітальний; 2 – Спочатку зовнішньоорбітальний від синусів, але який поширюється у зовнішньоконусний простір, і 3 - Спочатку зовнішньоорбітальний від кісток, але який поширюється в зовнішньоконусний простір.
Давайте спочатку розглянемо синуси.
Тут є ще один випадок інфекції в ділянці орбіти. Ми бачимо пасма жиру, які розділяють пресептальні тканини, що є типовим для целюліту. Ми бачимо, що ці пасма жиру поширюються назад, формуючи постсептальний целюліт. На жаль, особа, яка читала це зображення, неправильно оцінила, що це око.
Але зробивши перегляд множинних зрізів, ми бачимо, що око знаходиться на більш нижньому рівні і відзначається проптоз. Цей первинний утвір є абсцесом, що дає підсилення кільця, і його не лікували достатньо агресивно.
Інфекція поширилась внутрішньокраніально, формуючи епідуральну інфекцію і абсцес мозку.
Це ще один випадок. Т1 зважене, з пригніченням сигналу від жиру, підсилене гадолінієм МРТ зображення орбіти. Тут в наявності утвір твердої мозкової оболонки і орбіти, який росте повільно, і хірургічно було доведено, що це гранульоматозна інфекція “aspergillus,” яка ймовірно виникла внаслідок хронічного грибкового синуситу.
Друга категорія патологічних процесів зовнішньоконусного простору складається з вторинного його залучення у процеси, які виникають з кістки.
Тут ми бачимо Т1, Т2 і підсилене гадолінієм із пригніченням сигналу від жиру МРТ зображення від пацієнта, в якого є утвір, який зміщує латеральний прямий м’яз і зоровий нерв. Це гіперостоз і ймовірно залучення пухлиною великого крила клиновидної кістки внаслідок менінгіоми.
Тут є утвір, який залучає верхню орбітальну щілину, який не видно повністю на цьому підсиленому гадолінієм із пригніченням сигналу від жиру МРТ зображенні.
У корональній площині ми можемо бачити, що він демонструє форму «гантелі». Він поширюється через дно передньої черепної ямки і заходить у жувальний простір. Він імовірно проходить через овальний отвір. Цей утвір є шванномою.
У сагітальній площині знову ж таки виглядає, що утвір проходить уздовж нерва, якщо специфічно, то це нижньощелепна гілка трійчастого нерва.
Інший утвір лобної кістки (або можливо він походить із фронтального синусу). Це є гемангіоперицитома.
І остання субкатегорія захворювань, які залучають зовнішньоконусний простір, це процеси, які є зовнішньоконусними, але первинно внутрішньоорбітальними. Ці захворювання виникають у маленькому ободку жиру, який оточує м’язовий конус.
Псевдопухлина орбіти (або ідіопатичне запалення орбіти) є станом, який може залучати будь-який відділ орбіти. Насправді, він у типових випадках залучає множинні відділи, і внутрішньоконусний жир найчастіше (у цьому випадку в патологічний процес залучений як внутрішньоконусний, так і зовнішньоконусний жир). Я вставив це зображення сюди у зовнішньоконусний простір просто тому, що тут можна виявити дуже мало захворювань.
Визначальною рисою цього захворювання є те, що воно болюче і має радіологічний вигляд, який може вказувати на целюліт. Захворювання реагує на кортикостероїди.
Що ми тут бачимо? Ми бачимо чітко окреслений утвір, який, як виглядає, відштовхує медіальний і латеральний прямі м’язи у протилежних напрямках.
Тут ми бачимо, що процес двобічний і досить симетричний. Двобічні внутрішньоконусні утвори були б досить дивними!
Коли ми подивимось на корональну площину, цей стан виглядає зовсім інакше. Ми бачимо, що він є і не зовнішньоконусним, і не внутрішньоконусним. Це власне самі м’язи! У цьому випадку збільшені всі зовнішні м’язи очних яблук, за винятком верхньої групи м’язів. Якщо ми бачимо множинні симетрично збільшені зовнішні м’язи очних яблук, то це типово для офтальмопатії Ґрейвса (Грейвса).
Захворювання самого м’язового конусу
Офтальмопатія Ґрейвса є найбільш розповсюдженою причиною проптозу, іншою ніж міопія, і найбільш розповсюдженою причиною збільшення зовнішніх м’язів очних яблук. Є й інші не-неопластичні причини, наступною найбільш розповсюдженою є псевдопухлина орбіти.
Це класичний вигляд офтальмопатії Ґрейвса: симетричне збільшення животиків прямих м’язів, але у процес не залучається місце прикріплення сухожилка до склери.
Будь-ласка, відзначте, що хоча хвороба Ґрейвса частіше презентується добре відомим синдромом гіпертирозу, не так рідко трапляються пацієнти, які не мають жодних клінічних симптомів, крім офтальмопатії.
Деякі пацієнти з хворобою Грейвса мають проптоз без збільшення м’язів, який є наслідком збільшення кількості внутрішньоорбітального жиру. Це можна побачити при ожирінні і синдромі Кушинга.
Однобічна хвороба Ґрейвса (виявляють у десяти відсотках випадків).
Оскільки патологічний процес переважно є симетричним, важливо знати нормальний розмір м’язів: Якщо дивитись на м’язи як на годинник (для лівого ока), починаючи з шостої години, середні виміри становлять: 5 мм; 4 мм; 4 мм; 3 мм.
Тут на цьому Т1 зваженому МРТ зображенні ми бачимо один ізольований збільшений м’яз. Це міозитна форма псевдопухлини орбіти.
Сагітальне Т1 зважене МРТ зображення, ми бачимо ізольоване збільшення нижнього прямого м’яза.