Рентген цифровий шийного відділу хребта з функціональними пробами зробити записатися пройти Хмельницький
Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря
Рентгенографія шийного відділу хребта
В чотирьох проекціях з функціональними пробами
800 грн.
Шийний відділ хребта представлений сімома хребцями. У порівнянні з хребцями інших відділів хребта, вони зазнають найменшого навантаження, але одночасно шийні хребці більш схильні до травм. При патологіях шийного відділу у людини погіршується самопочуття, виникають не лише болі в шиї, а й запаморочення, головний біль. Функціональний рентген шийного відділу хребта призначений виявлення поразки хребців різної природи. Процедура передбачає проведення функціональних проб. Вони допомагають оцінити рухливість шийного відділу.
Що входить у вартість дослідження?
Ціни на рентген шийного відділу хребта з функціональними пробами представлені на сайті. За наявності акцій знижок можна пройти процедуру зі знижкою. У вартість дослідження входить проведення рентгенографії шийного відділу в бічній проекції при максимальному згинанні та максимальному розгинанні, а також дослідження у двох проекціях - прямий та бічний шийного відділу у звичайному положенні. Консультація спеціаліста за результатами рентгена оплачується окремо. Уточнити вартість процедур можна за телефоном.
Коли призначають рентген шийного відділу з функціональними пробами
Рентген шиї з функціональними пробами рекомендується провести за наявності таких скарг:
- біль у ділянці шиї;
- дискомфорт при нахилах, поворотах голови;
- травматичні ушкодження шийного відділу;
- головні болі;
- запаморочення;
- порушення координації рухів;
- розлади зору та слуху;
- слабкість у верхніх кінцівках;
- оніміння, втрата чутливості в області шиї та рук.
Як правило, рентген шиї пацієнтам рекомендує невролог. Навіть направити на дослідження може хірург чи травматолог-ортопед. В Evolutis Clinic можна записатися на рентген з власної ініціативи, без лікаря.
Показання
Зробити функціональний рентген шиї необхідно за наявності наступних захворювань:
- шийний остеохондроз - дегенеративне ураження хребців та дисків між ними;
- стеноз хребетного каналу - звуження хребетного каналу внаслідок вроджених аномалій чи дегенеративно-дистрофічних, запальних захворювань;
- хвороба Бехтерєва – запальне захворювання, що веде до анкілозу хребців; метастази в хребті - вторинні пухлинні осередки, що виникають при ракових захворюваннях;
- грижі міжхребцевих дисків - випадання пульпозного ядра в спинномозковий канал;
- протрузії - випинання міжхребцевих дисків у спинномозковий канал;
- аномалії розвитку хребців.
Також дослідження призначають після травм. Лікарі стикаються з ушкодженнями шийних хребців внаслідок ударів, падінь на голову, різких згинань та розгинань шиї.
Проведення рентгена в даних випадках дозволить уточнити актуальний стан хребців шийного відділу, призначити або скоригувати призначене лікування раніше.
Протипоказання
Проведення рентгена в даних випадках дозволить уточнити актуальний стан хребців шийного відділу, призначити або скоригувати призначене лікування раніше.
Самопочуття пацієнта має бути задовільним. При ГРВІ та інфекційних захворюваннях краще відкласти обстеження до одужання.
Що покажуть знімки рентгена шийного відділу із функціональними пробами?
При виконанні рентгена шийного відділу у двох проекціях можуть бути виявлені такі патологічні зміни:
- вроджені аномалії розвитку (метеликові, мікроспондилія, зміна кількості хребців);
- зниження висоти міжхребцевих дисків;
- випадання пульпозного ядра у хребетний канал (грижа);
- вибухання дисків у хребетний канал (протрузії);
- новоутворення невстановленої природи; запальні процеси;
- остеофіти (розростання кісткової тканини);
- патологічна рухливість та обмеження руху хребців;
- нестабільність сегментів у шийному відділі, визначення обсягу руху у шийному відділі.
Проведення дослідження з функціональним навантаженням підвищує його інформативність - за знімками лікар зможе судити про функціональні можливості хребців шийного відділу.
Підготовка
Рентген шийного відділу хребта із функціональними пробами не потребує спеціальної підготовки. Необхідно лише зняти з себе металеві прикраси та аксесуари.
Проведення процедури
Лікарів цікавить 2 проекції шийного відділу - пряма та бічна. Для виконання рентгенографії у прямій проекції пацієнт займає горизонтальне чи вертикальне положення. Щоб зробити знімок у бічній проекції, необхідно розвернутися боком (або лягти на бік). Положення пацієнта контролюватиме лікар.
Рентген шийного відділу хребта у бічній проекції виконується з використанням функціональних проб. Виконати функціональні спроби дуже просто. Для цього при знімку у прямій проекції потрібно нахилити голову вперед, намагаючись торкнутися підборіддям грудей. Потім, не змінюючи положення корпусу, потрібно розігнути шию назад. Лікар робить знімки саме в положенні максимального згинання та розгинання шиї.
Рентген з функціональними пробами має більшу інформативність, ніж звичайний рентген. З його допомогою спеціаліст зможе визначити обсяг рухів у шийному відділі, нестабільність його сегментів.
Розшифровка
Розшифровку зроблених знімків здійснює лікар-рентгенолог. Він складає протокол дослідження, де послідовно описує всі виявлені патології. Необхідно враховувати, що висновок з цього дослідження не є діагнозом і повинен бути інтерпретований лікарем. Для отримання лікування та проведення дообстеження (за його необхідності) слід звертатися до вузького спеціаліста (невролога, хірурга, травматолога-ортопеда).