Цифровий рентген рук та ніг зробити записатися пройти Хмельницький

Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря

Цифровий рентген рук і ніг - це метод діагностики, що використовується для виявлення патологічних вогнищ у кінцівках, оцінки їх розмірів, контурів та ступеня ураження прилеглих структур. Це найпоширеніший, найшвидший та інформативніший метод діагностики їх ушкоджень.

Постійні високі навантаження на кінцівки призводять до частих їх травм та різноманітних хвороб, виявити які допомагає рентген.

Показання до призначення цифрового рентгену рук та ніг

Рентген рук або ніг призначається у таких випадках:

  • травматичних ураженнях верхніх або нижніх кінцівок (забиті місця, вивих, розтяг, розрив м'язів і сухожиль);
  • біль неясного походження;
  • обмеження рухливості суглобів верхніх та нижніх кінцівок;
  • оніміння кінцівок;
  • почервоніння шкірних покривів рук чи ніг;
  • уроджені аномалії розвитку;
  • підозра на новоутворення;
  • контроль правильності зрощення кісток після переломів.

Окремим показом до проведення рентгена ніг є підозра на плоскостопість. Рентген рук (перш за все, кистей) також призначається при системних захворюваннях (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак), оскільки ці захворювання в першу чергу позначаються на суглобах кистей.

Рентген конечностей редко проводится целиком – чаще необходим снимок лишь части: кисти, предплечья, плеча, бедра, колена, голени, голеностопного сустава, стопы или пальцев ног.

Що показує цифровий рентген рук та ніг

За допомогою рентгена можна оцінити розмір, форму та положення кісток. Недорозвинення, руйнація та наявність пухлин може призвести до зміни розміру кістки, зниження міцності кісткової тканини – до зміни форми, а переломи та вивихи – до зміни положення кісток.

Кісткові контури змінюються через запальні (періостит) та незапальні (періостоз) захворювання. Також може спостерігатися зміна тканин кістки у вигляді появи екзостозів та остеофітів. Кісткова структура найчастіше схильна до змін при переломах – тоді на знімку видно лінії перелому або щілини. Остеопороз, остеонекроз та остеосклероз теж призводять до зміни структури кістки, що можна виявити за допомогою рентгену.

Зміни у суглобовій щілині можуть бути як рівномірними (при стоншенні), так і нерівномірними. Внаслідок таких змін розвиваються такі захворювання як артрит, анкілоз та інші.