МРТ ангіографія діагностика судин голови та шиї - найінформативніше та безпечне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому MRI MRT
Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря
МРТ ангіографія діагностика судин голови |
1550 грн. |
МРТ ангіографія діагностика судин шиї | 1550 грн. |
МРТ ангіографія діагностика судин голови та шиї | 1850 грн. |
Запис диску - 50 гривень.
Друк плівки - 200 гривень.
Кращі лікарі, що таке, що показує, як робиться, все що необхідно знати і як допомагає діагностувати хворобу, вся інформація у Хмельницькому: ✓відгуки ✓адреси ✓телефони ⭐⭐⭐⭐⭐
МРТ ангіографія діагностика судин голови та шиї - сучасне і інформативне дослідження, що дозволяє лікареві оцінити стан судинної системи головного мозку та шиї. На відміну від інших діагностичних методів, МРТ безпечний для здоров'я пацієнта, а тому може бути призначений необмежену кількість разів.
Доплерографія доплер судин голови та шиї, дуплексне сканування судин голови та шиї не дає навіть мінімальної інформації порівняно з мрт ангіографією судин голови і шиї, і не може нівякому випадку замінити мрт голови, головного мозку, шийного відділу хребта та мрт ангіографію судин голови та шиї, які є золотим стандартом даного типу обстеження.
Доводим до Вашої уваги витяг зі статті спеціаліста по узд яка розвінчує міфи:
- Міф 1. За допомогою доплерографії можна виключити наявність пухлини чи інших структурних змін мозку.
За допомогою транскраніальної доплерографії (судин шиї) можна оцінити стан судин головного мозку, але з певними обмеженнями, наприклад, наявність стенозу внутрішньочерепних судин може бути діагностовано з використанням методу доплерографії тільки за умови звуження просвіту судини на 60% і більше. Наявність структурної патології мозку при виконанні доплерографії може бути тільки запідозреною, але не у всіх випадках. - Міф 2. Доплерографія однозначно може дати відповідь на запитання щодо причини головного болю.
До головного болю можуть призвести багато факторів – від звичайної втоми чи перенапруги до серйозних захворювань, яких досить багато. Доплерографія не дає відповіді на запитання про причину виникнення головного болю. Вона лише дає змогу оцінити структурні зміни у судинах (у випадку екстракраніальної доплерографії) та показники кровоплину при транскраніальному (судин голови) огляді. - Міф 3. Можна подивитися судини «ось у цьому місці, де болить».
Ділянки доступу до порожнини черепа для ультразвуку обмежені лише кількома зонами: ділянка скроневої кістки та потилична. В усіх інших місцях проходженню ультразвуку заважають кістки, які є неподоланною перешкодою. З віком часто навіть ці доступні «ультразвукові вікна» закриваються через збільшення щільності кісток.
Інформація яку дає МРТ ангіографія діагностика судин голови та шиї
Цей метод діагностики дозволяє виявляти патологію, уточнювати її локалізацію і підбирати кращий метод лікування. МРТ ангіографія безпечна для здоров’я, а тому призначається вагітним жінкам і дітям. Потужність апарату 1,5Т дає змогу сканувати зрізи тканин товщиною 4 мм.
Ангіографія виявляє такі патології:
- аномалії розвитку судинного русла;
- патологічні включення (атеросклеретичні бляшки, тромби);
- аневризми судин;
- системні васкуліти (хвороба Такаясу);
- доброякісні та злоякісні пухлини;
- порушення кровообігу внаслідок зовнішнього тиску на судини (пухлина, остеохондроз хребта, розростання сполучної тканини після травм та опіків);
- ушкодження судин.
Показання до проведення МРТ ангіографії діагностика судин голови та шиї
- виявлення патології судин на ранньому етапі;
- уточнення діагнозу, поставленого за допомогою іншого діагностичного методу;
- формування або коригування обраної тактики лікування;
- уточнення інформації про патологію перед початком оперативного втручання;
- контроль ефективності призначеного лікування або проведеної операції;
- профілактика певних захворювань (дослідження призначається лікарем).
Випадки в яких найбільш актуальна МРТ ангіографія діагностика судин голови і шиї
Вага головного мозку – 3% від ваги тіла. При цьому він витрачає 25% кисню, який потрібен організму. Головний мозок – найбільш чутливий до гіпоксії орган, а тому МРТ ангіографія судин голови і шиї призначається за перших ознак порушення роботи центральної нервової системи і вищої нервової діяльності.
До них відносяться:
- головні болі незрозумілої етіології;
- часті запаморочення, особливо ті, що поєднуються з нудотою, потемнінням в очах, шумом у вухах;
- повторювані випадки раптової втрати свідомості;
- церебрастенічний синдром (швидка втомлюваність, зниження працездатності, сонливість або безсоння, часта зміна настрою).
МРТ ангіографія діагностика судин голови і шиї з метою профілактики
Цей метод дослідження призначається для контролю за ходом лікування, спостереження за патологічним процесом і профілактики можливих ускладнень при таких захворюваннях:
- остеохондроз шийного відділу хребта;
- порушення мозкового кровообігу різної етіології;
- судинна енцефалопатія;
- аневризми, які не потребують оперативного лікування;
- вертебро-базилярний синдром.
Зробити записатись пройти МРТ ангіографію діагностика судин голови та шиї у Хмельницькому можна в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо Вас за адресою: м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 (біля Філармонії, приміщення старого пологового будинку), та м. Хмельницький вул. Плотська 1 (на території Хмельницької обласної лікарні).
Протипоказання до проведення МРТ ангіографії діагностика судин головного мозку
Серед факторів, непридатних до ангіографії судин головного мозку, розрізняють абсолютні та відносні. До першої групи входять наявність кардіостимулятора, електронних імплантатів, перший триместр вагітності та хронічна ниркова недостатність.
Друга група включає в себе клаустрофобію, протези клапанів серця, інсулінові помпи і нервові стимулятори. Також сюди відносять вагітність, тому що не всі пацієнтки в цей період в змозі перенести дослідження.
Процедура проведення МР ангіографії діагностика судин головного мозку
Пацієнта розміщують на горизонтальну поверхню, голову фіксують і поміщають в спеціальний шолом. Сканування відбувається томографом, що чинять обертальні рухи в області голови. Робота апарату супроводжується гучними звуками, від яких пацієнта захищають спеціальні навушники. Протягом процедури пацієнтові рекомендується лежати нерухомо, що дуже важливо для отримання інформативних знімків.
Тривалість дослідження в середньому становить 60 хвилин.