МРТ трактографія головного мозку голови - найінформативніше та безпечне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому MRI MRT

Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря


МРТ трактографія головного мозку

1750 грн.

Запис диску - 50 гривень.

Друк плівки - 200 гривень.

ВСІ ЦІНИ

mrt traktohrafiiaКращі лікарі, що таке, що показує, як робиться, все що необхідно знати і як допомагає діагностувати хворобу, вся інформація у Хмельницькому: ✓відгуки ✓адреси ✓телефони ⭐⭐⭐⭐⭐

МРТ трактографія - це нова методика, що показує хід і структурні зміни провідних шляхів головного мозку.

МРТ ткактографія застосування даного методу діагностики дозволяє

Неврологу, невропатологу, нейрохірургу, реабілітологу, сімейному лікарю оцінити ступінь пошкодження нервових волокон при нейродегенеративних захворюваннях та після інсульту, що дозволить спрогнозувати відновлення рухової функції у пацієнтів з інсультом із метою індивідуального визначення реабілітаційних заходів, висвітлені комісуральні, асоціативні та проекційні шляхи провідності в нормі і структурні зміни, тобто витончення, обрив і відтискування, що спостерігаються при таких патологічних процесах головного мозку, як хронічна ішемія головного мозку, хвороба мотонейрона, розсіяний склероз, гострий дисемінований енцефаломієліт, пухлини головного мозку і аномалії розвитку центральної нервової системи, кортикальний інфаркт та ін, для діагностики пошкодження головного мозку в результаті гіпоксії в пологах або лікарського впливу, що виникли при порушенні кровотоку. Крім того МРТ трактографія дає додаткову інформацію про розвиток головного мозку.

МРТ може бути корисна при діагностиці численних захворювань білої речовини головного мозку, наприклад, при травмі, порушеннях мозкового кровообігу, пухлинах головного мозку, фокальній епілепсії, розсіяному склерозі, туберозному склерозі, хворобах Паркінсона і Альцгеймера, ВІЛ-інфекції, хвороби Краббе, церебральної адрено-лейкодистрофії, алкогольної або гіпертонічної енцефалопатії, мітохондріальних енцефаломіопатія і деяких інших захворюваннях.

При пухлинах головного мозку трактографія дозволяє визначити пошкодження і зміщення провідних шляхів білої речовини, асиметрію провідних шляхів білої речовини між здоровим і ураженим пухлиною півкулею головного мозку.

Нейрохірургу особливо важлива при плануванні хірургічного лікування, оскільки нейрохірург може ще до операції дізнаватися про розташування провідних шляхів і їх залученість у патологічний процес. Це дозволяє спланувати максимально адекватний операційний доступ і визначити обсяг оперативного видалення внутрішньомозкової пухлини з найменшим неврологічним дефіцитом у післяопераційному періоді, пухлини і набряк навколо них - часта причина значних змін в волокнах прилеглих до них провідних шляхів. МРТ трактографія можуть використовуватися при вивченні росту пухлини і плануванні оперативного втручання, знання точної локалізації і внутрішньої організації волокон проекційного тракту при проходженні через променистий вінець і заднє стегно внутрішньої капсули має вкрай важливе практичне значення. Наприклад, воно може бути використано при плануванні нейрохірургічних операцій у пацієнтів з крововиливами, з пухлинами головного мозку.

Дифузно-тензорна магнітно-резонансна томографія, або трактографія, – це нова методика, що показує хід та структурні особливості провідних шляхів головного мозку (тракти білої речовини), що дозволяє дізнаватися їхній напрямок, виявляти зміщення або деформацію, оцінювати цілісність (інвазію або пошкодження).

Магнітно-резонансна томографія - важливий етап діагностики захворювань головного мозку. Це незамінний інструмент для оцінки речовини мозку, постановки діагнозу, визначення прогнозу та тактики лікування. Проте в окремих випадках стандартне МРТ обстеження не дозволяє оцінити ураження головного мозку у повному обсязі. Все це диктує необхідність проведення спеціальних функціональних методів нейровізуалізації.

Процедура безболісна і неінвазивна, вона не вимагає введення контрастної речовини. Трактографія доповнює класичну томографію і не займає багато часу: у випадку її проведення, обстеження займає на 5-7 хвилин більше, ніж зазвичай. Проте користь, безсумнівно, надзвичайно суттєва.

У МРТ медичних центрах Ультра діагностика не тільки здійснюють такий новітній метод обстеження головного мозку, але й висококваліфіковані спеціалісти-рентгенологи розшифровують результати.

На даний момент запроваджено до клінічної практики дифузійно-тензорну МРТ і МР-трактографію, як невід`ємну складову передопераційної підготовки хворих на внутрішньомозкові пухлини. Просторове моделювання провідних трактів дозволило обрати оптимальні хірургічні доступи та безпечний об’єм видалення пухлин, що сприяло мінімізації хірургічної травми й, як наслідок, – ризику виникнення та поглиблення післяопераційного неврологічного дефіциту. В результаті в ранньому післяопераційному періоді у 26,1% хворих констатовано покращення стану за рахунок зменшення ступеня пірамідної недостатності; у 65,2% пацієнтів він стабілізувався на доопераційному рівні, у т. ч. в 36,9% випадків без рухового дефіциту. У 10,9% хворих, яким було проведено хірургічне втручання, у ранньому післяопераційному періоді рухова функція повністю відновилася.