Флюорографія цифрова зробити записатися пройти Хмельницький

Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря

Флюорографія

650 грн.

Флюорографія - це рентгенологічний метод дослідження, який використовують для діагностики захворювань легенів.

Флюорографія є одним з найпопулярніших методів дослідження хвороб легенів через простоту використання і низьку ціну. Регулярне проведення такого обстеження дозволяє виявити хвороби на ранній стадії і вчасно почати лікування, запобігши розвитку серйозних наслідків. Це і є основна причина, по якій лікарі рекомендують робити флюорографію не рідше, ніж раз на рік.

Показання до проведення цифрової флюорографії

Флюорографія легенів може бути призначена з метою профілактики, при виникненні хрипів під час дихання, при скаргах пацієнта на утруднені вдихи і видихи, при хворобливих відчуттях в області грудей, кровохарканні та інших симптомах. 

Цілі проведення цифрової флюорографії

Метод флюорографії застосовується з метою виявлення патологічних змін в грудній клітці, викликаних різними захворюваннями дихальної системи.

Флюорограма дозволяє виявити наступні захворювання і відхилення:

 • туберкульоз;
 • онкологічні захворювання (рак легенів);
 • запалення легенів (пневмонія);
 • професійні захворювання легенів (пневмоконіози, азбестоз та ін.);
 • сторонні предмети;
 • присутність інфільтрату або газів в порожнинах;
 • фіброз легенів (ущільнення сполучних волокон);
 • новоутворення (кісти, абсцеси).

Для чого і як роблять флюорографію

Флюорографія – це метод діагностики, який дозволяє отримати зображення органів і тканин за допомогою рентгенівських променів. Процедура проводиться в межах планової перевірки, а також за призначенням лікаря, самопризначенням для впевненості у стані здоров’я. Потрібно робити флюорографію раз на рік.

Існує кілька різновидів дослідження. Так, розрізняють крупно- (розмір знімка 100х100 мм або 70х70) та дрібнокадрову флюорографію (знімки 35х35 мм або 24х24). Остання застосовується за наявності запальних процесів під час туберкульозу та при профілактичному огляді. Для виявлення більш серйозних захворювань зазвичай призначають крупнокадрову флюорографію.

Що показує знімок флюорографії:

 • зміни в легеневій тканині;
 • запальні процеси в легенях;
 • наявність новоутворень;
 • захворювання серця та великих кровоносних судин;
 • туберкульоз легенів.

Розшифровкою результатів дослідження займається, лікар рентгенолог в великим досвідом роботи високої професійної категорії.

Методики дослідження

Залежно від апаратури і технології в медичних центах та районних поліклініках застосовується плівковий, цифровий метод та цифрове сканування грудної клітини.

Як роблять флюорографію

Плівкова флюорографія – це найпоширеніший метод, при якому рентген-промені потрапляють на плівку екрану, розташованого за пацієнтом. До недоліків такого обстеження зараховують високе променеве навантаження (0,5 мЗв), низьку якість зображення та велику тривалість отримання результату.

Цифрова флюорографія – більш сучасний метод обстеження, за основу якого взято принцип цифрового апарата. Дітям цифрова флюорографія призначається частіше. Її переваги: невелике променеве навантаження (0,05 мЗв), доступна ціна та якісні зображення. Останні отримують в цифровому форматі та зберігають у пам'яті комп'ютера. Їх можна роздрукувати чи переслати електронною поштою.

Цифрове сканування грудної клітини – віялоподібне проходження променів з реєстрацією їх на спеціальній матриці. Перевагою сканування є мінімальна доза променевого навантаження. Однак цей метод вважається менш інформативним, аніж цифрова флюорографія.

На цій сторінці вказано скільки коштує процедура та які методи застосовуються в клініці. Після проходження обстеження пацієнт отримає повне розшифрування результатів та відповіді на свої запитання. До речі, фахівець за необхідності пояснить, чим відрізняється рентген від флюорографії.

Навіщо потрібно робити флюорографію раз на рік

Навіть якщо ви не належите до групи ризику, лікарі рекомендують проходити флюорографію раз на рік. Робити це потрібно передовсім з методою діагностування на ранніх стадіях злоякісних пухлин легенів, туберкульозу та інших небезпечних захворювань. Як відомо, лікувати хворобу на ранніх етапах завжди легше. Крім того, за допомогою цього методу можна визначити зміни в легеневих тканинах, наявність спайок і фіброзів.

Підготовка і проведення флюорографії

Як було зазначено вище, процедура є високоінформативною, і має ряд переваг, серед яких варто згадати безболісність, неінвазивність та доступну ціну.

Це дослідження не вимагає спеціальної підготовки. Єдиною рекомендацією буде утримання від куріння протягом декількох годин перед флюорографією та легкий сніданок. Максимальний час обстеження – 5 хвилин.

Етапи проведення обстеження:

 • пацієнт заходить до спеціальної кімнати і роздягається;
 • потім він підходить до апарату і стає на приступець, підборіддя при цьому розташовується в спеціальному заглибленні;
 • пацієнта просять затримати дихання (знімок робиться за наявності в легенях максимальної кількості повітря);
 • медсестра вмикає апарат;
 • процедура завершено.

У деяких випадках під час дослідження використовується захисний фартух. Розшифровка результатів флюорографії зазвичай готова наступного дня.

Показання та протипоказання до проведення дослідження

Відносним протипоказанням до флюорографії є дитячий вік (до 15 років), тяжка форма дихальної недостатності і неможливість перебування у вертикальному положенні (лежачі хворі). Також роблять флюорографію при вагітності на будь-якому терміні при клінічній необхідності. Цифрову флюорографію застосовують при годуванні грудьми, так як вона має нижче променеве навантаження та є більш інформативною, ніж флюорографія. Показання для проходження рентгенографії вагітним визначає лише лікар.

Якщо ж вас хвилює питання «чи можна робити флюорографію мамам, що годують грудьми», заспокоїмо вас – однозначно можна. В яких випадках це необхідно, вирішує лікар.

Показаннями до проведення обстеження є: профілактичний огляд раз на рік, призов до армії, підозра на запальний процес в легенях (необхідність проведення флюорографії терміново), контакт з туберкульозним хворим, підозра на ВІЛ-інфекцію, а також спільне проживання з вагітною жінкою або новонародженим.

Чим відрізняється рентген від флюорографії

Флюорографія в медичному центрі Ультрадіагностика є цифровою рентгенографією легень вона відповідна по якості цифровому рентгену. Плівка, що використовується найвищої якості. Флюорографію призначають в межах профогляду. Цифрова флюорографія застосовується і для відстеження динаміки патологічного процесу.

Робити флюорографію чи ні – кожен вирішує сам. Однак пам'ятайте, що флюорографія – це безболісний і неінвазивний метод обстеження, який дозволить «в зародку» виявити захворювання і ефективно його пролікувати.

Як підготуватись до флюорографії?

Процедура не потребує спеціальної підготовки. Важлива лише ваша присутність та готовність затримати подих і не дихати кілька секунд. У той же час, якщо ви вагітні або підозрюєте, що можете бути вагітною, обов’язково повідомте про це лікаря, який видав вам направлення. А також якщо у вас є якісь імпланти або протези в грудній області, також необхідно повідомити про це лікаря.