Лікар рентгенолог радіолог
Запис на прийом коли варто та з якими симптомами звертатися як проводиться огляд консультація призначення лікування які захворювання лікує Хмельницький
Лікар-рентгенолог спеціалізується на діагностичних заходах. Такий лікар не призначає хворим на лікування, але без нього неможливо собі уявити ефективну роботу будь-якого лікувального закладу. Лікарі-рентгенологи потрібні скрізь – саме вони перебувають у тісній співпраці з медиками інших напрямів та допомагають їм у діагностиці різних патологій.
Чим займається лікар-рентгенолог, радіолог
До обов'язків рентгенолога входить проведення променевої діагностики організму людини та аналіз результатів. Перебуваючи в постійному контакті з лікарями пацієнтів, рентгенологи беруть активну участь у виявленні причин, що викликали те чи інше захворювання або новоутворення (пневмонію, пухлину, кісту, абсцес і т.д.). Також рентгенологи беруть участь у регулярних профілактичних оглядах різних груп людей.
Існує значна кількість різноманітних методів проведення променевої діагностики для пацієнтів, які мають підозру на патологічний процес: рентгенографія, рентгеноскопія, томографія. З них передовим способом проведення рентгенологічного дослідження на даний час вважається томографія, зокрема, комп'ютерна (КТ) і магнітно-резонансна (МРТ).
Складаючи висновок на підставі проведених досліджень, лікар-рентгенолог ставить діагноз і визначає, як далі слід лікувати пацієнта.
Коли звертатися до лікаря-рентгенолога, радіолога
На спеціальній апаратурі виконуються спеціальні рентгенологічні дослідження, що дозволяють одержати знімки окремих органів та анатомічних зон:
- візуалізація голови та шиї;
- візуалізація хребта;
- візуалізація суглобів;
- візуалізація внутрішніх органів;
- візуалізація молочних залоз (мамографія);
- візуалізація кровоносних судин (ангіографія);
- візуалізація жовчовивідних протоків (холангіопанкреатографія).
Кваліфікована допомога лікаря-рентгенолога необхідна, щоб визначити, чи є у пацієнта:
- анатомічні дефекти, вади розвитку;
- переломи, тріщини кісток;
- забиті місця, травми м'яких тканин;
- пухлини різної локалізації;
- запальні зміни у тканинах та органах;
- непрохідність кишечника, маткових труб;
- ураження суглобів дегенеративно-дистрофічного характеру (артроз, спондилоартроз, остеохондроз);
- грижі міжхребцевих дисків;
- критичне звуження та порушення прохідності судин;
- області різної локалізації, що містять рідину, повітря, кров.
Лікар в «Ультрадіагностиці» може застосувати повний перелік діагностичних методів і вибрати найкращий у кожному конкретному випадку МРТ, КТ, УЗД і лабораторну діагностику.