Вакцинація від вірусу папіломи людини

Вакцинація від вірусу папіломи людини у Хмельницькому


Вірус папіломи людини -  це поширена група вірусів, що об'єднує понад сто типів. Одні з них безпечні, так як викликані ними інфекції не потребують лікування і проходять самостійно без будь-яких наслідків. Інші ж, також відомі як віруси високого ризику, можуть провокувати передракові стани і приводити до розвитку онкологічних захворювань (раку шийки матки, вульви, піхви, анальної області, раку ротової порожнини і глотки).

Принцип дії щеплення від ВПЛ

Серед усього різноманіття типів ВПЛ найбільш агресивними є штами 16 і 18 - вони викликають близько 70% всіх випадків раку шийки матки. В результаті введення повної курсової дози в організмі утворюються антитіла, що захищають організм при попаданні вірусу. Вважається, що утворюються антитіла досить стійкі, щоб забезпечувати довгостроковий захисний ефект.

Варіанти вакцинації

У світі на сьогоднішній день ліцензовані два види вакцин для профілактики патологій, які викликані інфекцією ВПЛ. Це «Церварикс» і вакцина «Гардасил». Вони містять в своєму складі капсидні білки, що самозбираються в форму вірусоподібних частинок. Такі частинки не мають в своєму складі ніяких генетичних вірусних матеріалів і тому не здатні викликати інфекцію. Обидві вакцини захищають від ВПЛ шістнадцятого і вісімнадцятого видів.

Протипоказання

Вакцини проти ВПЛ протипоказані при: алергії на будь-який компонент вакцини, сильних алергічних реакціях на попереднє введення цього препарату, вагітності. Як і для будь-якого щеплення, тимчасовими протипоказаннями до вакцинації є гострі захворювання і загострення хронічних хвороб. У таких випадках щеплення від ВПЛ відкладається до одужання.

Оптимальний вік для щеплення проти ВПЛ

Щеплення від папіломавірусу рекомендується проводити до 26 років. Найбільш ефективно вводити вакцину у віці 12-15 років і 20-23. За календарем щеплень вакцинація від ВПЛ проводиться у віці 12 років - дівчинка ще, як правило, не живе статевим життя, тому ефективність проведеної маніпуляції буде дуже висока.

Процедура проведення вакцинації проти вірусу папіломи людини

Стандартний курс щеплень передбачає триразову вакцинацію. Перший раз вакцину вводять в будь-який обраний для зручності день. Повторно вакцину від ВПЛ вводять через 1 місяць після першої ін'єкції, третю дозу - через півроку. 

Особливість щеплення від ВПЛ полягає в тому, що необхідні обов'язково всі три дози вакцини. Вводиться препарат в плече або стегно, причому виключно внутрішньом'язово. Підшкірна ін'єкція неприпустима - це марна трата вакцини, оскільки імунітет від ВПЛ не зможе сформуватися. Після отримання трьох доз вакцини організм стає гарантовано захищеним від вірусу через 1 місяць.

Зробити вакцинацію від вірусу папіломи людини м. Хмельницький в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо Вас за адресою: м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 - будівля колишнього пологового будинку.