Радіохвильова хірургія на апараті Сургітрон (SURGITRON)

Радіохвильова хірургія на апараті Сургітрон (SURGITRON) Хмельницький


Олійник Дмитро Ігорович

Хірург, провідний радіохірург Хмельницький, Хмельницької області.

surgitronРадіохвильова хірургія - це атравматичний метод розрізу і коагуляції м'яких тканин без їх руйнування. Ефект розрізу досягається за допомогою тепла, що виділяється при опорі, який тканини надають проникненню високочастотних радіохвиль.

За допомогою методу радіохвильової хірургії можна проводити широкий спектр лікувально-діагностичних впливів при захворюваннях зовнішніх статевих органів, піхви і шийки матки. Радіохірургічний метод дозволяє виробляти безкровну біопсію з поверхні шийки матки, виконувати конизацию, лікування зони деформації шийки матки за один амбулаторний прийом.

Сургітрон -  це апарат, застосовуваний у радіохвильовій хірургії для лікування різних гінекологічних та урологічних операцій. Апарат використовує метод перетворення електричного струму в радіохвилі, які направляються на м'які тканини тіла і розтинають їх за рахунок тепла, що виділяється самими тканинами. Високочастотна енергія концентрується на кінчику «хірургічного» електроду і викликає сплеск внутрішньоклітинної молекулярної енергії, яка нагріває тканини і фактично випаровує клітини.

Розміри зон тканинних ушкоджень при дії різними випромінювачами (в мм)

Дія і час

Зона  коагуляційного некрозу

Зона парабіозу

Зона  ушкодженого эпітелію

Сургітрон

1 доба

0.13

0.09

0.04

3 доба

0.18

0.08

0.24

Ультразвук

1 доба

1.09

0.65

1.13

3 доба

0.99

0.53

1.02

Лазер

1 доба

1.40

0.67

1.20

3 доба

1.46

0.38

1.14

Переваги радіохвильової хірургії апаратом Сургітрон

  • практично безкровне операційне поле за рахунок коагуляції кровоносних судин;
  • отримання практично непошкодженої тканини, придатної для морфологічного дослідження;
  • мінімальна післяопераційна біль за рахунок коагуляції нервових закінчень у рані;
  • не відбувається обвуглювання тканин, тому не утворюється чорний струп, під яким накопичується патогенна мікрофлора;
  • фібринні плівки відторгаються на 10 добу, що супроводжується незначними сукровичними виділеннями (кровотеч, які в 15-30% випадків мають місце при відторгненні струпа після електрохірургічного висічення, не спостерігається);
  • значне скорочення післяопераційного періоду за рахунок прискореної епітелізації рани;
  • безрубцеве загоєння рани.

Метод радіохвильової хірургії має всі переваги високоенергетичного лазера, часто перевершуючи їх, але вигідно відрізняється від останнього значно меншою вартістю лікування і мінімально можливим ризиком для пацієнтки.

Сургітрон в гінекології

Основні області застосування радіохірургії в гінекології:

  • ерозія шийки матки;
  • ектопія шийки матки;
  • рубцева деформацію шийки матки;
  • гіпертрофія;
  • дисплазія;
  • папіломи, кандиломи піхви, вульви і промежини, різні кісти;
  • ендометріоз;
  • лейкоплакия;
  • хронічний цервіцит;
  • поліпи цервікального каналу;
  • видалення генітальних невусів.

Саме широке застосування апарату спостерігається для виявлення і лікування ерозії шийки матки. Радіохвильова хірургія стала чудовою заміною традиційному «припіканню» зважаючи на безболісності операції. Після впливу Сургітрону на ділянку ерозії, у пацієнток не з'являється чорного струпа, а також не потрібна додаткова обробка шийки матки.

Застосування радіохвильової хірургічної техніки значно полегшує, покращує і прискорює хірургічні процедури, дозволяє уникнути неприємних післяопераційних наслідків, таких як біль, набряк, інфекція, є одним з найбільш перспективних методів лікування патології шийки матки, піхви, вульви.

Різниця між Сургитроном, лазером і кріодеструкцією

Лікування за допомогою апарату «Сургітрон» залишає мінімальне пошкодження тіла, опіки в кілька разів менше, ніж при використанні лазера або кріодеструкції (в ранці не залишається кров'яного згустку, прилеглі тканини не запалюються, не набрякають і не кровоточать).

«Сургітрон» на відміну від лазера і кріодеструкції дозволяє контролювати проникнення вглиб тканин, завдяки чому ерозія видаляється повністю, а здорова тканина зберігає цілісність.

Процедура лікування ерозії шийки матки лазером і кріодеструкцією, зводитися до банального опіку (руйнуючий фактор знищує тканини на заданій площі шийки, при цьому гинуть як «неправильні», так і здорові клітини, потім на місці опіку формується струп, який згодом загоюється з утворенням рубця (це може істотно вплинути на першу або повторну вагітність, а так само можливість самої вагітності і привести надалі до наслідків і функціональних змін у цих органах). Лікування сургітроном - не залишає запалень, не викликає болю, кровотеч і деформації шийки матки.

За допомогою радіоножа успішно здійснюється забір тканин придатних для біопсії, чим не може похвалитися лазер і кріодеструкція. Після них тканини дуже пошкоджені і непридатні для гістологічних досліджень.

Абсолютно прийнятно лікування дисплазії та ерозії шийки матки радіохвилями жінок репродуктивного періоду, які мають народжувати, яка досить часто зустрічається у сучасних жінок. Щодо лазера і кріодеструкції думки фахівців різняться, і схиляються до можливих наслідків в подальшому при народженні і після лікувальному періоді відновлення і повноційному функціонуванні органів і фізіологічній комфортності пацієнта.

Після проведення радіохвильової терапії відпадає необхідність проведення повторної операції.

Радіохвильова хірургія на апараті Сургітрон м. Хмельницький в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо Вас за адресою: м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 - будівля колишнього пологового будинку.