КТ орбіт ока очей - високоінформативне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому СКТ МСКТ МДКТ CT
Дане дослідження пацієнт може пройти без направлення лікаря
КТ орбіт, ока, очей |
1250 грн. |
КТ орбіт, ока, очей з контрастом |
2950 грн. |
Запис диску - 50 гривень.
Друк плівки - 200 гривень.
Кращі лікарі, що таке, що показує, як робиться, все що необхідно знати і як допомагає діагностувати хворобу, вся інформація у Хмельницькому: ✓відгуки ✓адреси ✓телефони ⭐⭐⭐⭐⭐
КТ орбіт - діагностичний метод візуалізації, який використовує сканування томографа для створення детальних знімків очниць (орбіт) і їх вмісту. Дане дослідження показує стан очного яблука, очного нерва, очних м'язів, а також вен і артерій сітківки.
У нашому медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностіка» пройти комп'ютерну томографію орбіт можна на сучасному мультиспіральному комп'ютерному томографі Philips Brilliance 64. Це сканер останнього покоління, що дозволяє зробити сотні міліметрових зрізів з подальшою тривимірної реконструкцією зображень.
Показання до проведення КТ орбіт, ока, очей
- пухлини очного яблука і очниці;
- новоутворення в очницях невідомого походження;
- випинання очного яблука (екзофтальм);
- порушення кровообігу в судинах сітківки;
- аномалії розвитку очниці і очного яблука;
- травми черепа з пошкодженням стінок орбіти;
- абсцес (інфекція) в області очей;
- хвороба Шегрена (захворювання слізних залоз);
- чужорідні тіла в очниці;
- запальний процес в очниці.
КТ також може бути призначена за наявності болю в очах, різкому зниженні зору.
Протипоказання до проведення КТ орбіт, ока, очей
Найважливішим протипоказання до проведення комп'ютерної томографії є вагітність, так як сканування може завдати шкоди плоду.
Процедура не рекомендована пацієнтам з вираженим больовим синдромом, так як під час сканування необхідно зберігати нерухомість.
Також томографія з контрастуванням забороняється пацієнтам при:
- нирковій та серцевій недостатності;
- алергії на компоненти контрастної речовини;
- цукровому діабеті (II типу);
- підвищеному рівні креатиніну в крові;
- тиреотоксикозі;
- важкому стані пацієнта.
Апарат Philips Brilliance 64 має обмеження по вазі пацієнта - не більше 200 кг.
Процедура проведення КТ орбіт, ока, очей
Пацієнт лягає на стіл томографа, після чого він заїжджає в апарат КТ так, щоб в область сканування потрапляла тільки голова. Сканер нагадує кільце і обертається під час процедури, а сам стіл трохи пересуватися по горизонталі. КТ орбіт виконується в амбулаторних умовах. Пацієнт і радіолог знаходяться в різних приміщеннях, але можуть чути один одного через спеціальний переговорний пристрій. Весь час пацієнт слідує вказівкам лікаря. При скануванні вас можуть попросити затримати подих, для одержання найбільш якісних знімків.
Якщо дослідження припускає застосування контрастної речовини, її вводять через вену в руці або передпліччя, за допомогою автоматичного інжектора Ulrich, німецького виробництва. При цьому пацієнт може відчути тепло, відчувати легку нудоту, металевий присмак у роті. Це нормально і скоро пройде. Сама процедура сканування займає пару хвилин, однак із застосуванням контрастної речовини час дослідження збільшується приблизно до 30 хвилин.
Зробити КТ орбіт, ока, очей у Хмельницькому можна в медичному центрі МРТ і КТ «Ультрадіагностика». Ми чекаємо вас за адресою: м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 - будівля колишнього пологового будинку.
КТ сканування ока і орбіти
- пресептальний (повіка);
- слізна ямка;
- очний;
- м'язовий конус;
- внутрышньоконусний - зоровий нерв/оболонка;
- внутрышньоконусний жир;
- зовнішньоконусний - внутрішньоорбітальний;
- зовнішньоконусний -зовнішньоорбітальний (синус);
- зовнішньоконусний -зовнішньоорбітальний (кістка).
Слізна ямка
Цей утвір є найбільш розповсюдженою пухлиною сльозової залози. Це плеоморфна аденома, що може виглядати дивним, тому що це також найбільш розповсюджена пухлина великих слинних залоз. Це тому, що слізна залоза є модифікованою слинною залозою і вона залучається в багато патологічних процесів, в які залучаються слинні залози. Вона чітко окреслена і доброякісна.
Це інша пухлина. Ви можете бачити велику відмінність. Цей утвір погано окреслений. Ми бачимо, що кістково-мозковий жир крил клиновидної кістки інфільтрований. Утвір проник через кістку у праву скроневу ямку.
На КТ ми бачимо проникаючу деструкцію клиновидної кістки. На підсиленому гадолінієм зображенні з пригніченням сигналу від жиру ми бачимо епідуральне поширення вздовж середньої черепної ямки. Це аденоїдна кістозна карцинома (або циліндрома), найбільш розповсюджена епітеліальна злоякісна пухлина слізної залози.
Приблизно половина пухлин слізної залози є епітеліальними, а інша половина є лімфомами або лімфоматоїдними утворами.
Тут є лімфома слізної залози. Слізна залоза і кон’юнктива є найбільш розповсюдженими локалізаціями для лімфом ділянки орбіти.
У слізній залозі також можна побачити запальні утвори. Більшість із них є двобічними.
Це КТ від пацієнта з помірним двобічним збільшенням слізних залоз внаслідок саркоїдозу.
А це дермоїд. Хоча цей приклад медіяльно знаходиться, частіше вони зноходяться в слізні ямці. Типово, вони мають щільність на КТ.
Зовнішньоконусний відділ
Цей відділ найліпше можна розділити на три підвідділи: 1 - Переважно зовнішньоконусний внутрішньоорбітальний; 2 – Спочатку зовнішньоорбітальний від синусів, але який поширюється у зовнішньоконусний простір, і 3 - Спочатку зовнішньоорбітальний від кісток, але який поширюється в зовнішньоконусний простір.
Давайте спочатку розглянемо синуси.
На КТ ми бачимо патологічний процес, який нівелював нормальну щільність жиру вздовж медіального зовнішньоконусного простору. Ми бачимо, що цей патологічний процес має «щільність м’якої тканини» і засвідчує гіперщільне кільце вздовж його межі з медіальним прямим м’язом. М’яз зміщений латерально, який у свою чергу зміщує зорового нерва. Для діагностичних цілей важливо відзначити асоційоване пому.
Тут є ще один випадок інфекції. На цьому КТ зображенні без контрасту ми бачимо процес у вигляді утвору в ділянці правої орбіти. Природу цього процесу складно визначити, хоча в наявності бульбашки повітря, типові для інфекції.
Тут є ще один випадок інфекції в ділянці орбіти. Ми бачимо пасма жиру, які розділяють пресептальні тканини, що є типовим для целюліту. Ми бачимо, що ці пасма жиру поширюються назад, формуючи постсептальний целюліт. На жаль, особа, яка читала це зображення, неправильно оцінила, що це око.
Але зробивши перегляд множинних зрізів, ми бачимо, що око знаходиться на більш нижньому рівні і відзначається проптоз. Цей первинний утвір є абсцесом, що дає підсилення кільця, і його не лікували достатньо агресивно.
Інфекція поширилась внутрішньокраніально, формуючи епідуральну інфекцію і абсцес мозку.
Друга категорія патологічних процесів зовнішньоконусного простору складається з вторинного його залучення у процеси, які виникають з кістки.
Тут ми бачимо КТ зображення від пацієнта з утвором у лівій орбіті, який викликав проптоз.
На більш високому перерізі ми бачимо обширне кісткове захворювання і вигляд «волосина на кінчику». Це множинна мієлома.
Тут на цьому КТ зображенні ми бачимо деформоване дно орбіти і обширне ураження верхньої щелепи внаслідок фіброзної дисплазії.
Інший утвір лобної кістки (або можливо він походить із фронтального синусу). Це є гемангіоперицитома.
І остання субкатегорія захворювань, які залучають зовнішньоконусний простір, це процеси, які є зовнішньоконусними, але первинно внутрішньоорбітальними. Ці захворювання виникають у маленькому ободку жиру, який оточує м’язовий конус.
Псевдопухлина орбіти (або ідіопатичне запалення орбіти) є станом, який може залучати будь-який відділ орбіти. Насправді, він у типових випадках залучає множинні відділи, і внутрішньоконусний жир найчастіше (у цьому випадку в патологічний процес залучений як внутрішньоконусний, так і зовнішньоконусний жир). Я вставив це зображення сюди у зовнішньоконусний простір просто тому, що тут можна виявити дуже мало захворювань.
Визначальною рисою цього захворювання є те, що воно болюче і має радіологічний вигляд, який може вказувати на целюліт. Захворювання реагує на кортикостероїди.
Що ми тут бачимо? Ми бачимо чітко окреслений утвір, який, як виглядає, відштовхує медіальний і латеральний прямі м’язи у протилежних напрямках.
Тут ми бачимо, що процес двобічний і досить симетричний. Двобічні внутрішньоконусні утвори були б досить дивними!
Коли ми подивимось на корональну площину, цей стан виглядає зовсім інакше. Ми бачимо, що він є і не зовнішньоконусним, і не внутрішньоконусним. Це власне самі м’язи! У цьому випадку збільшені всі зовнішні м’язи очних яблук, за винятком верхньої групи м’язів. Якщо ми бачимо множинні симетрично збільшені зовнішні м’язи очних яблук, то це типово для офтальмопатії Ґрейвса (Грейвса).
Захворювання самого м’язового конусу
Офтальмопатія Ґрейвса є найбільш розповсюдженою причиною проптозу, іншою ніж міопія, і найбільш розповсюдженою причиною збільшення зовнішніх м’язів очних яблук. Є й інші не-неопластичні причини, наступною найбільш розповсюдженою є псевдопухлина орбіти.
Це класичний вигляд офтальмопатії Ґрейвса: симетричне збільшення животиків прямих м’язів, але у процес не залучається місце прикріплення сухожилка до склери.
Будь-ласка, відзначте, що хоча хвороба Ґрейвса частіше презентується добре відомим синдромом гіпертирозу, не так рідко трапляються пацієнти, які не мають жодних клінічних симптомів, крім офтальмопатії.
Деякі пацієнти з хворобою Грейвса мають проптоз без збільшення м’язів, який є наслідком збільшення кількості внутрішньоорбітального жиру. Це можна побачити при ожирінні і синдромі Кушинга.
Однобічна хвороба Ґрейвса (виявляють у десяти відсотках випадків).
Оскільки патологічний процес переважно є симетричним, важливо знати нормальний розмір м’язів: Якщо дивитись на м’язи як на годинник (для лівого ока), починаючи з шостої години, середні виміри становлять: 5 мм; 4 мм; 4 мм; 3 мм.