Мануальна терапія мануальний терапевт

Прийом огляд консультація призначення лікування

Костюк Олександр Володимирович

Кандидат медичних наук, лікар - невролог вищої категорії, головний невролог Хмельницької області, головний лікар (приймає на Кам'янецькій) з 16:30 до 18:00 кожного понеділка та четверга.

600 грн.

Запис прийом огляд консультація лікування Хмельницький

В кейсі лікаря обов'язковим і найінформативнішими є дослідження МРТ хребта спини.

Мануальна терапія - це метод лікування, з допомогою якого лікар своїми руками здійснює певні маніпуляції на сегменти хребта, суглоби, м’язи та зв’язки щоб усунути зміщення та функціональні блоки у суглобах, а також зняти м’язові спазми і больові тригерні точки. Мануальна терапія на заході має назву “остеопатія”, “хіропрактика”, а у нас в народі люди її називають “костоправством”.

Мануальна терапія - це практично база медицини, тому що вона виникла майже разом із появою людства і відповідно перших хвороб хребта. Ще Гіппократ застосовував мануальну терапію, коли лікував своїх пацієнтів від вивихів, переломів. Саме він казав про те, що захворювання хребта ведуть за собою появу всіх інших хвороб і сучасна медицина це доказує. Чим більший професіоналізм лікаря, тим менше шкоди він приносить пацієнту. Вітчизняна медицина наразі підтверджує, що мануальна терапія найефективніше бореться із патологіями хребта та похідними захворюваннями.

Дослівно мануальна терапія - “лікування руками”, проте в широкому значенні цей термін охоплює не лише одну сферу медичної допомоги. Це може бути і масаж, і хірургія та багато іншого. Певно, тому багато людей і навіть лікарів не мають правильного уявлення про цю методику.

Турбує біль у попереку? Тобі допоможе мануальна терапія. Мануальна терапія, насправді, передбачає комплекс маніпуляцій руками на хребті, суглобах та прилеглих тканинах з метою подальшого відновлення біомеханіки, тобто зняття контрактур, блоків та зміщень хребців, лікування міжхребцевої грижі, усунення защемлення сідничного нерва, тощо. Різновиди мануальної терапії поділяють на кілька класів, що суттєво відрізняються. Це маніпуляційна терапія у лікуванні хребта, ребер, кінцівок, тазу, вісцеральна мануальна терапія(лікування внутрішніх органів), краніо-сакральна терапія (робота за головою, кістками черепа).

Напрямками медичного центру “Ультрадіагностика” є реабілітація опорно-рухового апарату, лікування захворювань хребта, суглобів, спортивна реабілітація. Мануальна терапія є оновою лікування багатьох захворювань, без неї ефективність значно знижується, а також ця методика дозволяє позбавити пацієнтів від прийому медикаментів і запобігти розвитку численних ускладнень від їх прийому.

Показання щодо застосування мануальної терапії

Мануальна терапія показана практично при всіх захворюваннях хребта та суглобів, коли йдеться про порушення рухливості. Можна виділити основні показання: біль в спині; зміщення хребців; нестабільність хребців; підвивихи, блоки в суглобах; біль в коліні; дисплазія кульшових суглобів; порушення постави, викривлення хребта: кіфоз, сколіоз; дегенеративні захворювання (остеохондроз хребта, артрози суглобів); тригерні точки (м’язово-тонічний синдром); неврологічні захворювання, пов’язані із хребтом: корінцевий синдром, міжреберна невралгія, радикуліт, ішіас; синдром хребетної артерії (гіпертензійно-гідроцефальний синдром); протрузія міжхребцевого диску, міжхребцева грижа; хвороба Бехтерева.

Лікар в «Ультрадіагностиці» може застосувати повний перелік діагностичних методів і вибрати найкращий у кожному конкретному випадку МРТ, КТ, УЗД і лабораторну діагностику.