Видалити кондилому видалення кондилом радіохвильовим методом

Видалити кондилому радіохвильовим методом у Хмельницькому


Олійник Дмитро Ігорович

Хірург, провідний радіохірург Хмельницький, Хмельницької області.

Кондиломи - це проажения шкіри і слизових оболонок у вигляді розростань, схожих на цвітну капусту. Найчастіше, кондиломи виникають на статевих органах. 

Кондиломи обов'язково потрібно видаляти, особливо в тому випадку, якщо вони знаходяться в місцях, які постійно піддаються тертю. Регулярні травми кондиломи можуть стати причиною її переродження в злоякісне утворення.

Причиною утворення кондилом є вірус папіломи людини, що передається статевим шляхом.

Видалення кондилом радіохвильовим методом

Апарат «Сургітрон», який використовується для видалення новоутворень радіохвильовим методом, був створений в США. Для лікування використовується енергія радіохвиль високої частоти.

Видалення кондилом Сургітроном відбувається безконтактно, тобто високочастотні хвилі роблять акуратний надріз, не зачіпаючи навколишні здорові тканини. Завдяки цьому ви ніколи не отримаєте опіку і, більш того, апарат виробляє дезінфікуючий і загоюючий ефект на краю розрізу. Тому і відновлення відбувається набагато швидше. Уражені клітини як би випаровуються, тим самим гарантуючи відсутність рубця. А це дуже важливо, особливо, якщо ви збираєтеся не тільки видаляти кондиломи, але і лікувати ерозію шийки матки. Практично безболісне видалення кондилом Сургітроном дозволяє використовувати лише місцеву анестезію, внутрішньовенної не потрібно. Після даної процедури пацієнт відчуває себе досить добре: немає кровотеч, припухлостей, а загоєння тканин відбувається дуже швидко. Жодних післяопераційних ускладнень дана процедура за собою не тягне.

Переваги радіохвильового видалення кондилом

 • повний контроль над площею і глибиною дії радіохвиль;
 • операційне поле залишається майже безкровним за рахунок коагуляції;
 • так як розріз виходить без безпосереднього контакту з шкірними покривами, то виключається фізичний вплив на верхні шари шкірних покривів і механічне пошкодження клітин;
 • не відбувається обвуглювання тканин і, отже, не утворюється чорний струп;
 • існує можливість видалення новоутворень, які значно виступають над поверхнею шкірних покривів і мають чітко виражені межі;
 • оперативне втручання відбувається дуже швидко (до 30 хвилин);
 • набряк і інфільтрація на післяопераційному етапі утворюються в мінімальній кількості;
 • больовий синдром під час і після операції менш виражений, так як радіохвилі викликають коагуляцію нервових закінчень і виключають м'язовий спазм, внаслідок чого відсутній вплив на чутливі рецептори;
 • післяопераційний період значно скорочується завдяки прискоренню загоєння тканин (в області операції з'являється фібринова плівка і процес загоєння рани прискорюється);
 • післяопераційна рана гоїться первинним натягненням, в результаті якого відсутній грубий рубець (за рахунок того, що кондиломи не січуться, а зрізуються, не зачіпаючи навколишні здорові тканини);
 • радіохвиля має ефект стерилізації (ранова поверхня повністю знезаражується, гине вся патогенна мікрофлора, в підсумку, відсутні післяопераційні ускладнення у вигляді запальних реакцій і набряків, немає відкладень гною);
 • для гістологічного дослідження на наявність раку шкіри з'являється можливість взяти більш якісний зразок;
 • можна видаляти новоутворення будь-якої локалізації;
 • висока ефективність радіохвильового видалення новоутворень (ефективність видалення кондилом за допомогою радіохвиль становить близько 80-90%, а вірогідність повторної появи – 2-5%).

Радіохвильове видалення кондилом проти лазерного.

Відмінністю видалення кондилом радіохвильовим методом від видалення лазером є те, що при застосуванні останнього, досить складно точно контролювати глибину проникнення. Отже, є велика вірогідність виникнення опіків сусідніх неушкоджених тканин. В результаті період загоєння рани подовжується. Є також вірогідність неповного видалення кондиломи, що в майбутньому загрожує рецидивом і виникненням у багатьох пацієнтів значних косметичних дефектів після операції. Деякі лазерні установки складніше по своєму пристрою і дорожче за вартістю, ніж устаткування радіохвильової хірургії, через що вартість видалення кондилом за допомогою лазера іноді вище за вартість видалення радіохвильовим методом. При застосуванні лазерного методу відсутня можливість узяти зразки новоутворення на гістологічний аналіз, оскільки при цій процедурі відбувається випар і випалювання проблемної ділянки шкірних покривів. Ще одним недоліком застосування лазерної установки є те, що при неправильному налаштуванні і високому больовому порозі, відчувається біль. А перед проведенням операції пацієнтові необхідно прийняти знеболюючий препарат або поставити укол. У разі радіохвильового видалення кандилом, зона коагуляційного некрозу (омертвіння) оточення ділянки розтину тканин вдесятеро менше, ніж при використанні лазера. Що веде до меншого рубцювання і швидшого загоєння.

Радіохвильове видалення кондилом проти електрокоагуляції

Електрокоагуляція - спосіб видалення кондилом за допомогою високого термічного впливу, при цьому відбувається пошкодження тканин навколо новоутворення. При проведенні процедури больові відчуття більш інтенсивні, ніж під час радіохвильового видалення, і, навіть, лазерного. Здорові тканини активно втручаються в хід операції, стаючи джерелом для формування грубих рубців. На відміну від радиволнового видалення, при електрокоагуляції відсутня можливість взяти повноцінний зразок для гістологічного дослідження. Недоліком є також те, що за допомогою застосування струму можна проводити видалення кондилом тільки невеликих розмірів.

Радіохвильове видалення кондилом проти кріодеструкції

Кріодеструкція - видалення кондилом з використанням рідкого азоту. Основна властивість цього методу полягає в тому, що при його застосуванні можна позбутися від новоутворень будь-якого розміру і форми. Після того, як відбулося відторгнення клітин кандиломи, залишається каркас з волокон шкіри, завдяки чому рубці виходять більш акуратними. Це практично єдиний метод, при якому стає можливим видаляти великі ушкоджені ділянки. Відразу після кріодеструкції, формуються набряки і бульбашки в області кондилом. Радиволновой метод має перевагу в більш швидке загоєння, в охайному зовнішньому вигляді самої рани під час загоєння. Крім того, під час кріодеструкції немає можливості взяти біопсію, це необхідно робити до процедури.

Пройти процедуру видалення кондилом радіохвильовим методом у Хмельницькому можна в медичному центрі МРТ і КТ«Ультрадіагностика». Ми чекаємо вас за адресою: м. Хмельницький вул. Кам'янецька 76 - будівля колишнього пологового будинку.